Державна установа « Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України»

«Гаряча» телефонна лінія 

тел. 

(0352) 52 - 81 - 83

за адресою:

46008 м.Тернопіль, вул. Федьковича,13; 

E-mail: 

МОЗ України Тернопільський областий лабораторний центр 

teroblses@mail.te.ua


Обережно: сказ в місті Тернополі!

Інформуємо, що 02.06.2016р. житель міста Тернополя звернувся за медичною допомогою з приводу покусу білкою, яка загинула. Відповідно йому було призначено курс антирабічних щеплень.
В ході епідеміологічного розслідування встановлено: 01.06.2017р. постраждалий, разом із дружиною, виявив тварину з ушкодженнями в ділянці шиї, живота на Співучому полі в парку Національного відродження та доправив її до ветеринарної клініки, де білка нанесла йому покуси (множинні рани) й згодом загинула.
При проведенні дослідження патматеріалу Тернопільською регіональною державною лабораторією ветеринарної медицини 06.06.2017р. виявлений збудник сказу.
В зв’язку з цим, організовано комплекс протиепідемічних та протиепізоотичних заходів.
Тому нагадуємо жителям міста Тернополя основні профілактичні заходи спрямовані на попередження розвитку сказу:
- уникайте будь-яких контактів з дикими чи безпритульними тваринами;
- в разі отримання покусу твариною – рану необхідно ретельно промити мильним розчином, а краї обробити 70% розчином спирту або 5% розчином йоду, накласти стерильну пов’язку та негайно звернутись до лікувально-профілактичного закладу за кваліфікованою медичною допомогою для вирішення питання щодо необхідності проведення антирабічних щеплень;
- тварину, яка завдала ушкоджень людині, НЕ ВБИВАТИ, спеціалістами ветеринарної медицини встановлюється за нею десятиденний нагляд (карантин);
- у випадку зміни поведінки «домашнього улюбленця» негайно звертайтесь до спеціалістів ветеринарної медицини;
- якщо тварина загинула – патологічний матеріал підлягає дослідженню на сказ, яке проводиться Тернопільською регіональною державною лабораторією ветеринарної медицини;
- щорічно проводьте щеплення домашнім улюбленцям;
- при виявленні трупів диких тварин – не торкайтеся їх, а інформуйте спеціалістів ветеринарної медицини!
Памятайте, що тільки при своєчасному застосуванні антирабічних препаратів (щеплення актуальні, коли курс розпочато в перші 14 днів від моменту зараження) та дотриманні режиму, призначеного лікарем на період щеплень, гарантований повний захист від захворювання на сказ!
Будьте пильними та обережними!


Лікар-епідеміолог відділення
особливо небезпечних інфекцій Годована Н.І.


Передрук та інше використання матеріалів, що розміщені на даному сайті дозволено за умови посилання на ДУ «Тернопільський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України».