Державна установа « Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України»

«Гаряча» телефонна лінія 

тел. 

(0352) 52 - 81 - 83

за адресою:

46008 м.Тернопіль, вул. Федьковича,13; 

E-mail: 

МОЗ України Тернопільський областий лабораторний центр 

teroblses@mail.te.ua


Моніторинг стану атмосферного повітря в населених пунктах Тернопільської області

 


Фахівцями ДУ «Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України» з метою забезпечення санітарно-епідемічного благополуччя та виконання плану лабораторних моніторингових санітарно-гігієнічних, мікробіологічних і біологічних досліджень об’єктів довкілля та інструментальних вимірювань на території Тернопільської області на 2017р. здійснюється моніторинг стану атмосферного повітря в місцях проживання та відпочинку населення, інтенсивного руху автотранспорту (транспортні розв’язки).
У відповідності до запланованого щоквартального моніторингу з 01.01.17р. по 01.06.2017р. фахівцями санітарно-гігієнічних лабораторій ДУ «ТОЛЦ МОЗУ» проведено 1008 вимірювань атмосферного повітря в місцях проживання та відпочинку населення, інтенсивного руху автотранспорту (транспортні розв’язки), з них з перевищенням гранично - допустимих концентрацій 99 ( 9,8%).
Лабораторні дослідження проводились на вміст пилу, окису вуглецю, діоксиду сірки, діоксиду азоту, формальдегіду.
За результатами лабораторних досліджень перевищення гранично-допустимих концентрацій відмічались в Чортківському, Гусятинському по вмісту пилу -0,53-0,67 мг/м3(при нормі – 0,5мг/м3), в Козівському, Зборівському, Бережанському, Бучацькому, Теребовлянському районах та м. Тернополі по вмісту азоту діоксид – 0,22-0,24 мг/дм3(при нормі – 0,2 мг/м3), вуглецю оксид – 5,1 – 5,9мг/дм3(при нормі – 5,0 мг/м3).
Робота по даному розділу продовжується.

Продукт та інше використання матеріалів, що розміщені на сайт, дозволяється за умови посилення на www.terses,qov.ua.


Лікар з комунальної гігієни відділення
організації санітарно-гігієнічних досліджень
ДУ«ТОЛЦМОЗУ» Л.Й.Блажкевич