Державна установа « Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України»

«Гаряча» телефонна лінія 

тел. 

(0352) 52 - 81 - 83

за адресою:

46008 м.Тернопіль, вул. Федьковича,13; 

E-mail: 

МОЗ України Тернопільський областий лабораторний центр 

teroblses@mail.te.ua


Проведення моніторингових досліджень питної води із природніх джерел Тернопільської області.З метою проведення моніторингових досліджень природніх джерел, які користуються великим попитом серед населення м. Тернополя та навколишніх сіл, фахівцями ДУ «Тернопільський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» щоквартально проводиться моніторинг якості питної води за санітарно-хімічними та бактеріологічними показниками. Досліджувалась питна вода з джерел в селах Острів, Смиківці, Ступки, Товстолуг та Гаї Гречинські Тернопільського району.
За результатами лабораторних досліджень від 21.06.2017р. якість питної води із природніх джерел сіл Острів, Ступки, Товстолуг та Смиківці Тернопільського району за санітарно-хімічними та бактеріологічними показниками відповідає вимогам ДСанПіНу 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною».
В джерелі села Гаї Гречинські Тернопільського району питна вода за бактеріологічними показниками не відповідає санітарно - гігієнічним вимогам (виділені загальні коліформні бактерії в 100,0 см. куб. при нормі 0 КУО/ см), за санітарно-хімічними показниками відповідає вимогам ДСанПіНу 2.2.4-171-10.
За фактом невідповідності води із вищевказаного джерела інформовано органи місцевого самоврядування та Держпродспоживслужбу у Тернопільській області.
За санітарно-хімічними та бактеріологічними показниками питна вода має відповідати вимогам державних санітарних правил та норм «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» 2.2.4-171-10.
Показники якості питної води із природніх джерел є нестабільні і залежать від багатьох факторів природнього характеру, зокрема рівня стояння грунтових вод, кількості опадів, тощо, які можуть мати негативний вплив на її якість та призвести до виникнення гострих кишкових інфекцій та інших інфекційних захворювань.


Лікар з комунальної гігієни
відділення оганізації
санітарно-гігієнічних досліджень Л.Й. Блажкевич