Державна установа « Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України»

«Гаряча» телефонна лінія 

тел. 

(0352) 52 - 81 - 83

за адресою:

46008 м.Тернопіль, вул. Федьковича,13; 

E-mail: 

МОЗ України Тернопільський областий лабораторний центр 

teroblses@mail.te.ua


У Тернопільській області зафіксовано спалах сальмонельозної інфекції.

Працівниками Державної установи "Тернопільський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України" проведено епідрозслідування спалаху кишкової інфекції серед осіб, котрі брали участь у поминальному обіді в с. Ценів, Козівського району.

25.06.2017р. за медичною допомогою з ознаками гострої кишкової інфекції звернулися та були госпіталізовані у інфекційне відділення Козівської ЦРЛ 5 осіб. На сьогоднішній день від 4 хворих виділений збудник сальмонела ентерітідіс та виставлений діагноз «Сальмонельоз».


З метою встановлення причин виникнення спалаху та його ліквідації у вогнищах проведено комплекс протиепідемічних заходів з локалізації та ліквідації спалаху. Для лабораторних досліджень відібрано 26 проби з об’єктів навколишнього середовища на патогенну та умовно-патогенну флору, обстежено 18 контактних осіб.
Дослідження тривають. За контактними встановлено медичне спостереження.
Інформація, що надана Держпродспоживслужбою в Тернопільській області та виставлена на сайті, стосовно їхньої участі у розслідуванні спалаху в Козівському районі не правдива. Всі заходи по розслідуванню випадків захворювання та проведенню протиепідемічних заходів, в тому числі відбору матеріалів на бактеріологічне дослідження, здійснювалися працівниками Державної установи "Тернопільський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України"

Лікар-епідеміолог Заставна Т.Ю.