Державна установа « Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України»

«Гаряча» телефонна лінія 

тел. 

(0352) 52 - 81 - 83

за адресою:

46008 м.Тернопіль, вул. Федьковича,13; 

E-mail: 

МОЗ України Тернопільський областий лабораторний центр 

teroblses@mail.te.ua


Про ситуацію щодо групового захворювання на гостру кишкову інфекцію в дитячому дошкільному закладі м. Тернополя 20.01.2015 р.

Держсанепідслужба Тернопільської області повідомляє про реєстрацію групового захворювання на гостру кишкову інфекцію в дитячому дошкільному закладі № 38 м. Тернополя.
Станом на 10 00 год. 20.01.2014р. зареєстровано 10 випадків захворювання серед дітей (віком до 4 років), хворі перебувають на стаціонарному лікуванні в інфекційному відділенні Тернопільської міської дитячої клінічної лікарні з діагнозом «Гостра кишкова інфекція».

Спеціалістами Держсанепідслужби проводиться епідрозслідування з метою встановлення джерела інфекції та факторів передачі, організовано комплекс протиепідемічних заходів для ліквідації вогнища.
За попередніми даними епідрозслідування встановлено використання в дитячому дошкільному закладі забороненої продукції, небезпечної в епідзначенні. Зафіксовано факт вживання печінкового паштету, згідно меню за 14.01.2015 року (обід). Виявлено розбіжності у представленій супровідній документації (декларації виробника ТОВ «М’ясопродукт» Тернопільський район с. Ступки) із записами в книзі складського обліку, що вже викликає сумніви стосовно якості сирої печінки.
Для приготування страв використовувались курячі яйця негарантованої якості (супровідна документація протермінована, декларація виробника ВАТ «Птахофабрика Тернопільська» від 10.11.2014 року); відсутній чіткий облік щодо кількості отриманих яєць.
Виявлені інші порушення вимог санітарного законодавства:
- використання кухонного посуду та розроблювального інвентаря не за призначенням, частково відсутнє їх маркування;
- не правильне зберігання окремих продуктів (молоко в морозильній камері);
- порушення умов відбору та зберігання добових проб ;
- не вірно проведені розрахунки витрат деззасобів, персонал не володіє методикою приготування та використання деззасобів (відповідно не якісно проводиться поточна дезінфекція) .
З метою встановлення фактора передачі інфекції проведено відбір матеріалу для лабораторних досліджень (дитячий дошкільний заклад та об’єкти-виробники) : змиви на пат флору з обєктів зовнішнього середовища, взірці харчових продуктів, добових проб, сировини; проби води.
Організовано обстеження контактних в домашніх вогнищах та в дитячому дошкільному закладі, працівників обєктів виробництва. Встановлено мед спостереження (протягом 7 діб) за контактними.
Проведено заключну дезінфекцію в ДНЗ № 38.
До адміністрації дитячого закладу направлено «Пропозицію про усунення причин і умов, що сприяють вчиненню порушень санітарного законодавства», складено протокол про порушення санітарних норм на завідувача ДНЗ.
Епідрозслідування триває.