Державна установа « Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України»

«Гаряча» телефонна лінія 

тел. 

(0352) 52 - 81 - 83

за адресою:

46008 м.Тернопіль, вул. Федьковича,13; 

E-mail: 

МОЗ України Тернопільський областий лабораторний центр 

teroblses@mail.te.ua


Про ситуацію із захворюваннями на гостру кишкову інфекцію в дитячому навчальному закладі м. Тернополя № 16.

При отриманні перших термінових повідомлень на випадки захворювання у дітей середньої групи ДНЗ № 16 працівниками держсанепідслужби проведено епідрозслідування в організованому колективі з метою встановлення збудника інфекції та факторів передачі. Організовано комплекс протиепідемічних заходів, спрямованих на локалізацію вогнища інфекції.

Проведено відбір матеріалу для лабораторних досліджень: змиви на патогенну флору з обєктів зовнішнього середовища, взірці харчових продуктів, добових проб, сировини; проби води.
Обстежено лабораторно персонал та контактних дітей в групі.
Відслідковані питання щодо організації харчування, дотримання вимог санітарного законодавства, умов перебування дітей в дитячому закладі.
Організоване проведення заключної дезінфекції в групі та на харчоблоці.
Протягом 19-20.01.2015 року отримані повідомлення ще на три випадки захворювання кишковою інфекцією. На даний час ситуація вже класифікується як спалах кишкової інфекції в організованому колективі (5 випадків).
За результатами лабораторних досліджень, проведених у вірусологічній лабораторії ДУ «Тернопільський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України», станом на 21.01.2015 року в якості збудника підозрюється ротавірус (2 позитивних результати від хворих).
Епідрозслідування триває.