Державна установа « Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України»

«Гаряча» телефонна лінія 

тел. 

(0352) 52 - 81 - 83

за адресою:

46008 м.Тернопіль, вул. Федьковича,13; 

E-mail: 

МОЗ України Тернопільський областий лабораторний центр 

teroblses@mail.te.ua


Вплив шкідливих речовин у зварювальному аерозолі на організм людини.

 

    В галузі зварювання кольорових металів відводиться важливе місце. Особливу увагу необхідно приділяти речовинам, які вражають робітників при зварюванні і різанні кольорових металів. Гранично допустимі концентрації їх часто бувають набагато вищими на практиці. При зварюванні зазвичай утворюється аерозоль складного складу.

    Склад і кількість шкідливих газів, пилу та випарів залежить від виду зварювання, складу захисних засобів, зварювального та електродного матеріалів. Основними її складовими є оксиди заліза (70%), марганцю, кремнію, хрому та інші сполуки.

    Найшкідливішими є хром, марганець та фтористі сполуки. Крім аерозолів повітря, в робочих приміщеннях при зварюванні забруднюються різними шкідливими газами: оксидами азоту, вуглецю, фтористим воднем та ін.

    Пил надає шкідливу дію головним чином на дихальні шляхи та легені. В залежності від її складу і виду може надавати також несприятливі дії на шкіру та очі. Шкідливі речовини (пари, гази, пил), що знаходяться в повітрі виробничих приміщень, через дихальні шляхи, стравохід можуть потрапити  в організм людини і за певних умов викликати гострі та хронічні отруєння.

    Щоб уникнути несприятливого впливу виробничих факторів електрозварювання необхідно не допускати опромінення зварювальною дугою очей і відкритих ділянок шкіри, захищати їх від попадання іскор, бризок металу та шлаку, перешкоджати попаданню в органи дихання зварювального аерозолю.

 

    Для індивідуального захисту обличчя електрозварювальника від прямих випромінювань при використанні зварювальних робіт потрібно застосовувати маски зварювальника, а також захисні щитки.

    Не менш важливим аспектом у захисті зварювальника є спецодяг, спецвзуття і засоби захисту рук.

    Способом усунення шкідливого впливу зварювального аерозолю на організм є застосування вентиляції. При роботі в приміщеннях з недостатньою вентиляцією у замкнутому просторі, а також при зварюванні матеріалів застосовують ізолюючі системи на стисненому повітрі.

    Тільки правильний і комплексний підхід до підбору засобів індивідуального і колективного захисту забезпечить безпечну і  продуктивну роботу на Вашому підприємстві.

    Санітарно-гігієнічна лабораторія Державної установи “Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України” проводить дослідження на визначення цих інгредієнтів у зварювальному аерозолі в повітрі робочої зони.

    Консультацію з питань проведення досліджень можна отримати по                   телефонах:        25-24-15 та  25-14-39.

Завідувач

санітарно-гігієнічної

лабораторії                                                                                    І. А. Закальська

 

Біолог

санітарно-гігієнічної

лабораторії                                                                                    О. М. Кудрик

 

Передрук та інше використання матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на www.terses. gov. ua.