Державна установа « Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України»

«Гаряча» телефонна лінія 

тел. 

(0352) 52 - 81 - 83

за адресою:

46008 м.Тернопіль, вул. Федьковича,13; 

E-mail: 

МОЗ України Тернопільський областий лабораторний центр 

teroblses@mail.te.ua


Про ситуацію щодо групових захворювань на гостру кишкову інфекцію в дитячих дошкільних закладах м. Тернополя.

Держсанепідслужба Тернопільської області повідомляє про реєстрацію групових захворювань на гостру кишкову інфекцію в дитячих дошкільних закладах № 38 та №16 м. Тернополя.
Станом на 10 00 год. 22.01.2015р. в м. Тернополі зареєстровано 2 спалахи кишкової інфекції в організованих дитячих колективах – ДНЗ №38 (11 випадків) та № 16 (7 випадків). Хворі госпіталізовані в інфекційне відділення Тернопільської міської дитячої клінічної лікарні з діагнозом «Гостра кишкова інфекція».

Спеціалістами Держсанепідслужби проводиться епідрозслідування з метою встановлення джерела інфекції та факторів передачі, організовано комплекс протиепідемічних заходів для ліквідації вогнищ.
Для визначення фактора передачі інфекції лабораторно досліджуються:, взірці харчових продуктів, добових проб, сировини, змиви на пат флору з обєктів зовнішнього середовища; проби води (дитячі дошкільні заклади та об’єкти-виробники).
З метою встановлення спільного ймовірного джерела інфекції вивчається питання постачальників харчових продуктів в обидва ДНЗ (молочна продукція, м’ясо, субпродукти, яйця та інше). Опрацьовуються питання водопостачання.
Організовано обстеження контактних в домашніх вогнищах та в дитячих дошкільних закладах, працівників обєктів виробництва. Встановлено мед спостереження за контактними.
В дитячих дошкільних закладах проведено заключні дезінфекції.
За результатами розпочатого епідрозслідування у дитячих дошкільних закладах виявлена низка порушень санітарного законодавства, які могли спричинити виникнення захворювань у дітей, а саме: порушення перспективного двотижневого меню; порушення правил відбору та зберігання добових проб; недостовірні документальні дані щодо отриманої продукції; використання для приготування страв продуктів негарантованої якості; неправильне зберігання окремих продуктів; використання кухонного посуду та розроблювального інвентаря не за призначенням, частково відсутнє їх маркування; неякісне проведення поточної дезінфекції.
21.01.15р. отримані перші результати лабораторних досліджень (вірусологічна лабораторія ДУ «Тернопільський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України») – в якості збудника інфекції підозрюється ротавірус (16 позитивних результатів від хворих: ДНЗ №38 – 10 і ДНЗ №16 - 6).
Держсанепідслужба продовжує епідрозслідування.