Державна установа « Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України»

«Гаряча» телефонна лінія 

тел. 

(0352) 52 - 81 - 83

за адресою:

46008 м.Тернопіль, вул. Федьковича,13; 

E-mail: 

МОЗ України Тернопільський областий лабораторний центр 

teroblses@mail.te.ua


Чому росте живіт?

 

Жир сам по собі - один з механізмів виживання. Він дозволяє людині пережити холодну пору року, від одного врожаю до іншого і т.д. Тому, відкладення жиру - цілком нормальний процес, головне, не набрати його понад норму. Який же механізм відкладення жиру? По-перше, це, звичайно, надмірне споживання вуглеводів, особливо швидких (цукру). У нашому організмі немає великих депо для зберігання вуглеводів. У вигляді глікогену в м'язах зберігається всього близько 60-80 г вуглеводів, стільки ж і в печінці, інша ж частина спожитих вуглеводів переробляється і осідає в нашому організмі у вигляді жиру.

Також, велика кількість споживаних жирів впливає на відкладення жиру. В 100 г жирів міститься аж 900 кал! Їх відкласти нашому організму в жир ще простіше, ніж вуглеводи. Процес розщеплення жирів дуже складний, та й як енергія жир використовується в найостаннішу чергу, тому, що отримати енергію з білків і вуглеводів набагато простіше. Ну і в будь-якому випадку, якщо ви споживаєте більше калорій, ніж ви витрачаєте, то надлишок енергії буде відкладений в організмі саме у вигляді жиру.

Тепер давайте розберемося, де ж цей жир осідає. Жир відкладається як в шкірно-жировій клітчатці, яка знаходиться під нашою шкірою, так і всередині, на всіх наших органах. Це називається вісцеральний жир. Це саме черевний жир, який вказує на ступінь ожиріння всіх внутрішніх органів і говорить про подальшу загрозу серцево-судинних захворювань, тромбозів, варикозного розширення вен, інфарктів і інсультів. Цей жир знаходиться під стінкою черевного преса і як би виштовхує живіт вперед.

 

Якщо м'язи преса сильні, це можна трохи контролювати, якщо і м'язи преса, до того ж, слабкі, то і виходить випнутий і висячий живіт.

Ніякі «качання» преса, природно позбутися живота вам не допоможуть. Для того, щоб позбутися від підшкірного і внутрішнього жиру, і відповідно, живота, необхідно зробити так, щоб цей жир почав згоряти, а горить жир в мітохондріях наших м'язів під впливом кисню. Для того, щоб кисень потрапив в наш організм, необхідні кардіо-навантаження з частотою пульсу близько 75% від максимального. (220 мінус ваш вік - це розрахунок максимуму). Також, потрібно скоротити або зупинити відкладення самого жиру. Для цього, необхідно скорочення до мінімуму або повне виключення швидких вуглеводів, цукрів, борошняних виробів і т. інш., і так само, скорочення споживання жирів. Спробуйте розкласти по поличках і подивитися на все, що ви їсте. Порахуйте приблизне споживання калорій і жирів і скоректуйте харчування, якщо необхідно. Гадаю, ви здивуєтеся, наскільки більше, ніж ви думаєте, ви щодня вживаєте!

Повертаючись до кардіонавантажень, час кардіо має бути не менше 40 хв., тому, що в перші 20 хв. у вас згорають тільки вуглеводи у вигляді глікогену, а тільки потім починають згоряти жири. Звичайно, чим більше ви собі вже «наїли» живіт, тим більше часу вам знадобиться на його зменшення, але всі рецепти вже давно відомі, чарівних таблеток, які допомагають позбутися живота за добу ще немає, тому головне, запастися терпінням, докласти зусиль, і тоді все вийде!

Бережіть себе і бувайте здорові!

За матеріалами інтернет-видання «Про здоров'я і щастя простою мовою»

Заступник директора

ТОЛЦ МОЗ України                                                                                        Дементьєв Ю.Г.

Передрук та інше використання матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на www.terses.gov.ua