Державна установа « Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України»

«Гаряча» телефонна лінія 

тел. 

(0352) 52 - 81 - 83

за адресою:

46008 м.Тернопіль, вул. Федьковича,13; 

E-mail: 

МОЗ України Тернопільський областий лабораторний центр 

teroblses@mail.te.ua


Про людину багато що можна дізнатися з того, чого він НЕ їсть

Травлення переробляє матеріальні враження світу

 

Травлення схоже на подих. Дихаючи, ми вбираємо в себе навколишнє середовище, асимілюючи його і повертаємо те, що не використали, назад. Те ж саме відбувається і при травленні, хоча цей процес тісніше пов'язаний з матеріальним рівнем організму.

Диханням управляє елемент Повітря, травлення же підпорядковується інертному елементу Земля. Тому, на відміну від дихання, тут не виникає суворого ритму, чергування поглинання і виведення поживних речовин втрачає свою чіткість і гостроту.

Травлення має риси, подібні з функціонуванням мозку, тому що мозок (чи свідомість) переробляє і перетравлює нематеріальні враження цього світу (не хлібом єдиним живе людина), а шлунок - матеріальні.

 

Отже, травлення охоплює:

- введення в організм зовнішнього світу у формі матеріальних вражень;

- поділ цих вражень на «корисні» і «некорисні»;

- асиміляцію корисних речовин;

- виведення «непотрібних» речовин.

Перш ніж ближче познайомитися з проблемами, які можуть виникнути при травленні, корисно трохи поговорити про символіку харчування. Багато що можна дізнатися про людину по тому, якій їжі вона надає перевагу і чого не їсть (скажи мені, що ти їси, і я скажу, хто ти!).

За «нібито» випадковими явищами в самих звичних процесах можна виявити приховані взаємозв'язки. Людина, яка хоче з'їсти щось конкретне, не усвідомлюючи того виявляє зовсім певний стан. Коли щось «їй не до смаку», її антипатію можна інтерпретувати так само, як вибір однієї з запропонованих можливостей при психологічному тестуванні.

Голод символізує бажання володіти, він висловлює якусь жадібність. Процес їжі - це задоволення нашого бажання за рахунок отримання, придбання і насичення.

Якщо у людини прокинувся любовний голод, який не задоволений адекватним чином, то він буде проявлятися на тілесному рівні у вигляді любові до солодкого і ласощів. Надмірна любов до солодкого і ласощів - завжди вираз незадоволених потреб у любові. Подвійне значення слова «солодкий» чітко проявляється у висловлюваннях типу «солодкий ти мій».

Любов до солодкого у дітей - свідоцтво того, що вони відчувають брак батьківської любові. Батьки, почувши це, тут же починають заперечувати, що «роблять для своїх дітей абсолютно все». Але ж «любити» і «все для них робити» - зовсім не одне і те ж. Якщо людина весь час їсть «що-небудь смачненьке», значить, йому явно не вистачає любові і уваги. Цьому правилу ви повинні довіряти набагато більше, ніж власним оцінкам.

Коли батьки напихають своїх дітей солодощами, вони символічно дають зрозуміти, що не хочуть віддавати їм свою любов і тому намагаються компенсувати її недолік на іншому рівні.

Людям, які багато думають і займаються розумовою працею, необхідна солона їжа і ґрунтовне харчування.

Консервативні люди надають перевагу копченостям, вони п'ють міцний гіркий чай (це, як правило, їжа, що містить дубильні речовини).

Люди, яким подобається гостра їжа, знаходяться в пошуку нових подразників і нових вражень. Їм подобається отримувати виклик, навіть якщо на нього важко адекватно відреагувати.

Люди протилежного типу надають перевагу щадному харчуванню - без солі і прянощів. Такі люди дуже себе бережуть і намагаються обходитися без нових вражень. Вони бояться конфронтації, не люблять «з'ясовувати відносини». Страх може довести їх до необхідності харчуватися кашами, так як шлунок починає сильно боліти «на нервовому ґрунті».

Каша - це дитяче харчування. Захоплення кашами дорослих ясно свідчить про прагнення до дитячої інфантильності, при якій немає необхідності проводити розходження або розкладати явища на складові. Їм навіть не доводиться відкушувати і подрібнювати їжу (адже це виглядає так агресивно). Такі люди вважають за краще просто ковтати. У інших нелюбов до конфліктів проявляється настільки сильно, що в один прекрасний день вони виявляються в реанімації, де їх годують внутрішньовенно - чим не спосіб вирішувати конфлікти за чужий рахунок?

Страх проковтнути рибну кістку символізує страх перед чужою агресивністю. Страх проковтнути кісточку - небажання мати проблеми, тому що не хочеться проникати в суть (ядро) речей.

Але існує і протилежна група людей, які шукають собі проблеми. Їм будь за яку ціну потрібно проникнути в суть речей, тому вони люблять тверду їжу. Небажання жити без проблем буквально кидається в очі.

Якщо на десерт подано солодке, їм обов'язково потрібно ще що-небудь, що можна кусати. Цим вони демонструють свій страх любові і ніжності, точніше кажучи, страх тих складнощів, які несе з собою любов.

З книги Рудигер Дальке «Хвороба як шлях. Значення й призначення хвороб»

Заступник директора

ТОЛЦ МОЗ України                                                                                        Дементьєв Ю.Г.

Передрук та інше використання матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на www.terses.gov.ua