Державна установа « Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України»

«Гаряча» телефонна лінія 

тел. 

(0352) 52 - 81 - 83

за адресою:

46008 м.Тернопіль, вул. Федьковича,13; 

E-mail: 

МОЗ України Тернопільський областий лабораторний центр 

teroblses@mail.te.ua


6 правил ідеального сонцезахисного крему

 

 

Навіть якщо ви використовуєте сонцезахисний крем з максимальним захистом (сьогодні це значення 50), не варто проводити під прямими сонячними променями більше двох годин.

  1. SPF (Sun Protection Factor - «фактор захисту від сонця»)

Це головний показник сонцезахисних кремів. Всупереч поширеній думці він означає не «силу» захисту від сонця, а час безпечного перебування в шезлонгу.

Якщо без захисту ви можете, припустимо, перебувати на сонці 15 хвилин, то, намазавшись кремом SPF - 10, час безпечного перебування збільшується в 10 разів - тобто до 150 хвилин, а якщо ви вибрали крем SPF 30 - то 450 хвилин.

Для розрахунку ідеального часу, який можна провести з кремом на сонці, потрібно знати свій фототип шкіри. Всього їх чотири:

1-й фототип - біла шкіра, світле або руде волосся, очі блакитні або зелені, веснянки. Така шкіра швидко згоряє, практично не утворюючи засмаги. Час нешкідливого перебування на сонці не більше 5-8 хвилин.

2-й фототип - світла шкіра, русяве волосся, блакитні, сірі або зелені очі. Шкіра погано загоряє, швидко обгорає. Час перебування на сонці - 10-20 хвилин.

3-й фототип - шкіра злегка смаглява, волосся русяве або каштанове, карі або темно-зелені очі. Час безпечного перебування на сонці - 30 хвилин.

4-й фототип - шкіра смаглява, волосся каштанове або чорне, очі темно-карі. Шкіра добре загоряє, і засмага тримається довго. Час безпечного перебування - 40 хвилин.

 

 

  1. Термін придатності

У сонцезахисних кремів найкоротший термін придатності (після відкриття упаковки - близько 6 місяців). При контакті з киснем багато компонентів крему окислюються і засіб перестає працювати, тому перед кожним відпусткою потрібно купувати новий.

  1. Вологостійкість

Навіть якщо ви не купаєтеся, під сонцем ви потієте. А будь-яка волога змиває крем. Тому найкращі засоби - вологостійкі.

  1. Обновляйте крем через кожні дві години

Будь-який крем через 2 години перебування на сонці потрібно видаляти з шкіри (фізичні фільтри не дають шкірі дихати, хімічні - стають небезпечними) і наносити знову.

  1. Не забувайте про губи!

Губи обгорають на сонці набагато швидше, ніж шкіра. Для захисту губ використовуйте спеціально призначені для них бальзами і помади з SPF не менше 15.

  1. Виберіть свою текстуру

Крем - найпоширеніший і дешевий варіант, який найважче наноситься на шкіру. Креми з високим ступенем захисту занадто густі і в'язкі.

Молочко - оптимальний варіант для жирної шкіри.

Масла ідеальні для власників сухої шкіри.

Спреї найпростіше наносяться і незамінні для важкодоступних місць.

Гелі - їх рекомендують чоловікам із розвиненою рослинністю на тілі. Однак їх необхідно своєчасно оновлювати.

Важливо

Навіть якщо ви використовуєте сонцезахисний крем з максимальним захистом (сьогодні це значення 50), не варто проводити під прямими сонячними променями більше двох годин. Це загрожує перегріванням і тепловим ударом. Тому в деяких країнах обмежений рівень сонцезахисного фактора - такі засоби створюють у споживачів помилкове відчуття безпеки.

Бережіть себе і бувайте здорові!

За матеріалами інтернет-видання «Аргументи і Факти»

Заступник директора

ТОЛЦ МОЗ України                                                                                        Дементьєв Ю.Г.

 

Передрук та інше використання матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на www.terses.gov.ua