Державна установа « Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України»

«Гаряча» телефонна лінія 

тел. 

(0352) 52 - 81 - 83

за адресою:

46008 м.Тернопіль, вул. Федьковича,13; 

E-mail: 

МОЗ України Тернопільський областий лабораторний центр 

teroblses@mail.te.ua


Інформація щодо спалаху в Кременецькому районі.

 

З огляду на інформацію на сайті Головного управління Держпродспоживслужби від 18.06.2018р. щодо встановленння джерела інфекції при епідрозслідуванні спалаху в «Гаївська ЗОШ І-ІІ ст – ДНЗ» Кременецького району фахівці  ДУ «Тернопільський ОЛЦ МОЗ України» змушені спростувати наступне.

В згаданому повідомленні Головного управління Держпродспоживслужби  йдеться про «Носія сальмонельозу»  -  працівника НВК, який буцімто послужив джерелом інфекції і що «послужило зараженню дітей». У зв’язку з цим інформуємо, що станом на 19.06.2018р. діагноз носійства сальмонельозу не виставлено і ця дія є компетенцією лікувально-профілактичного закладу, а не Головного управління Держпродспоживслужби. Так само, як і проведення епідрозслідування, висновки щодо причинних факторів, джерела інфекції, факторів передачі - є компетенцією лікарів-епідеміологів ДУ «Тернопільський ОЛЦ МОЗ України».

Оприлюднення інформації щодо стану здоров’я є порушенням ст.

39-1, 40 основ законодавства України про охорону здоров’я, ст. 32 Конституції України, ст. 286 Цивільного Кодексу України, ст. 7 Закону України «Про захист персональних даних».

Окрім того, ДУ «Тернопільський ОЛЦ МОЗ України» офіційно не надавав Головному управлінню Держпродспоживслужби інформацію щодо результатів лабораторних обстежень. Отже, посилання на ДУ «ТОЛЦ МОЗ України» у подібних ситуаціях є не правомірним.

Закликаємо всіх причетних до даної ситуації діяти у спосіб та у межах чинного законодавства.