Державна установа « Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України»

«Гаряча» телефонна лінія 

тел. 

(0352) 52 - 81 - 83

за адресою:

46008 м.Тернопіль, вул. Федьковича,13; 

E-mail: 

МОЗ України Тернопільський областий лабораторний центр 

teroblses@mail.te.ua


Моніторинг епідситуацї щодо грипу та ГРВІ у Тернопільській області

Держсанепідслужбою проводиться систематичний моніторинг показників захворюваності на грип та ГРВІ, температурного режиму в приміщеннях навчальних закладів, звітності шкіл про кількість відсутніх дітей з причини захворювання на грип, ГРВІ, досліджень з метою вивчення циркуляції збудників грипу та ГРВІ.

Епідситуація з початку епідсезону 2014-2015 років в області відповідає середньорічному рівню для відповідної пори року, не перевищуючи епідемічних порогів. Загальна захворюваність на грип та ГРВІ за останні 7 днів серед населення області склала 29,5 вип. на 10 тис. населення, що становить 63,3% до розрахункового показника визначення початку епідемії.
Відсоток відсутніх дітей в ЗОШ складає від 0,2% до 4%, температурний режим у приміщеннях навчальних закладів в межах норми (17-20ºС).
Станом на 02.02.15р. щеплено проти грипу 7360 осіб, що становить 0,7% від населення області.
Вірусологічною лабораторією проведені дослідження з метою діагностики грипу та ГРВІ. Методом МФА обстежено 146 осіб, із них з позитивним результатом – 39 (26,7%): вірус грипу В - 3, парагрипу - 25, аденовірус – 2, РС-вірус - 9. Досліджено 19 парних сироваток крові, прирісту антитіл виявлено в 2 осіб - грип А (Н1N1). Методом ПЛР обстежено 9 осіб, результати від’ємні.
На виконання завдання Головного управління Держсанепідслужби у Тернопільській області працівниками вірусологічної лабораторії ДУ «Тернопільський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України» проведені моніторингові обстеження серед дітей в організованих колективах з метою вивчення циркуляції збудників грипу та ГРВІ. З початку епідсезону обстежено 59 дітей ЗОШ та Обласного будинку дитини м. Тернополя, за результатами досліджень (методом МФА) у 5-ти дітей виявлені антигени до вірусу парагрипу.
Фотоматеріали додаються.

Головний спеціаліст С.В. Маціпура