Державна установа « Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України»

«Гаряча» телефонна лінія 

тел. 

(0352) 52 - 81 - 83

за адресою:

46008 м.Тернопіль, вул. Федьковича,13; 

E-mail: 

МОЗ України Тернопільський областий лабораторний центр 

teroblses@mail.te.ua


Оперативна інформація щодо ситуації з хвороби, спричиненої вірусом Ебола у світі

За офіційною інформацією ВООЗ, з початку спалаху у країнах Західної Африки та країнах, де були виявлені імпортовані випадки хвороби, спричиненої вірусом Ебола (ХСВЕ) станом на 25 лютого 2015 року, загальна кількість хворих склала 23 729 осіб, 9604 з яких померли.

Кількість випадків з початку спалаху в окремих країнах склала:
1.Країни з інтенсивною передачею:
-С’єра-Леоне – 11 301, летальних – 3461;
-Ліберія – 9238, летальних – 4037;
-Гвінея – 3155, летальних – 2091.
2.Країни з обмеженою передачею:
-Нігерія – 20, летальних – 8;
-Малі – 8, летальних – 6;
-США – 4, один летальний.
3.Поодинокі імпортовані випадки:
-Сенегал – один;
-Іспанія – один;
-Великобританія – один.
Продовжується широкомасштабне поширення хвороби у С’єра-Леоне. Зокрема, у Бомбалі виявлено кластер з 20 хворих, пов’язаний з попереднім спалахом серед рибалок у пригороді Фрітауну (Абердині). У самому Фрітауні протягом тижня виявлено 14 нових випадки ХСВЕ. Певна частка цих випадків пов’язана з несвоєчасним виявленням та проведенням відповідних заходів щодо хворих та кола осіб, які з ними спілкувалися.
Передача вірусу у Гвінеї продовжується, здебільшого у західних префектурах Конакрі, Коя та Форекарья. Інтенсивність передачі у Ліберії на даний момент дуже низька.
У Гвінеї та С’єра-Леоне протягом тижня посмертно було встановлено діагноз ХСВЕ у 16 осіб, які померли вдома. Отже частина хворих, як і раніше, не звертається за медичною допомогою або не має можливості її отримати.
В уражених країнах зберігається проблема організації безпечного поховання померлих. Так, зі С’єра-Леоне повідомлено про 15 випадків поховання померлих від ХСВЕ без дотримання правил безпеки, з Гвінеї – про 19 таких подій.
З початку спалаху загальна кількість випадків ХСВЕ серед медичного персоналу склала 837 випадків, з яких 490 закінчилися летально (летальність серед медичних працівників дорівнює 58,5%). Нові випадки зараження медичних працівників були виявлені у Гвінеї (2) та С’єра-Леоне (1).