Державна установа « Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України»

«Гаряча» телефонна лінія 

тел. 

(0352) 52 - 81 - 83

за адресою:

46008 м.Тернопіль, вул. Федьковича,13; 

E-mail: 

МОЗ України Тернопільський областий лабораторний центр 

teroblses@mail.te.ua


Етіологічний спектр лептоспірозу в Тернопільській області

За результатами лабораторної діагностики, етіологічна структура лептоспірозу в хворих на території Тернопільської області протягом останніх 30-ти років представлена 8 серогрупами, проте прослідковується зміна домінуючого спектру збудників: в 70-80-х роках переважала серогрупа L.grippotyphosa, в 90-х - L.icterohaemorrhagiae, в 2000-х роках – все частіше реєструються захворювання, спричинені L.canicola, L.pomona, L.hebdomadis, вперше з’являється в 2005р. - L.kabura, в 2007р. - L.polonica, в 2010р. - L.australis, а за останні 5 років – виявляються антитіла, як до L. canicola, так і до L.icterohaemorrhagiae.

Вказані зміни є результатом антропогенного впливу на природне середовище та свідчать про домінування синантропних гризунів в якості основних джерел лептоспірозної інфекції.
Лабораторія особливо-небезпечних інфекцій ДУ «ТОЛЦ ДСЕСУ» - єдиний заклад в області, в якому проводяться діагностичні дослідження щодо ідентифікації серогруп лептоспір у хворих, підозрілих чи осіб з сигнальними симптомами лептоспірозу.