Державна установа « Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України»

«Гаряча» телефонна лінія 

тел. 

(0352) 52 - 81 - 83

за адресою:

46008 м.Тернопіль, вул. Федьковича,13; 

E-mail: 

МОЗ України Тернопільський областий лабораторний центр 

teroblses@mail.te.ua


Епідситуація з хвороби, спричиненої вірусом Ебола у світі

За офіційною інформацією ВООЗ від 4 березня 2015 р., з початку спалаху у країнах Західної Африки та країнах, де були виявлені імпортовані випадки хвороби, спричиненої вірусом Ебола (ХСВЕ), загальна кількість хворих склала 23 969 осіб, 9807 з яких померли.
Кількість випадків з початку спалаху в окремих країнах склала:
1.Країни з інтенсивною передачею:
-С’єра-Леоне – 11 446, летальних – 3546;
-Ліберія – 9249, летальних – 4117;
-Гвінея – 3219, летальних – 2129.

2.Країни з обмеженою передачею:
-Нігерія – 20, летальних – 8;
-Малі – 8, летальних – 6;
-США – 4, один летальний.
3.Поодинокі імпортовані випадки:
-Сенегал – один;
-Іспанія – один;
-Великобританія – один.
Продовжується широкомасштабне поширення хвороби у С’єра-Леоне, нові випадки зареєстровані у 8-ми районах країни. У районі Бомбалі виявлено кластер з 22 хворих, пов’язаний з попереднім спалахом серед рибалок у Абердині (пригород Фрітауну). Випадки ХСВЕ, пов’язані з цим спалахом, також були виявлені у інших районах країни. Хвороба продовжує реєструватися у великих містах: у Фрітауні протягом тижня виявлено 26 нових випадків, у Порт-Локо – 16.
Передача вірусу у Гвінеї продовжується та відбувається здебільшого у західних префектурах Конакрі та Форекарья, де кількість нових випадків перевищує показники минулих тижнів.
У Гвінеї протягом тижня посмертно було встановлено діагноз ХСВЕ 17 особам, які померли вдома (53% усіх випадків смерті від ХСВЕ, зареєстрованих протягом тижня). У С’єра-Леоне ця кількість склала 9 з 21 випадку смерті від ХСВЕ, зареєстрованого протягом тижня (42%). Отже частина хворих, як і раніше, не звертається за медичною допомогою або не має можливості її отримати, а важливість ізоляції хворих не усвідомлюється населенням повною мірою.
Інтенсивність передачі вірусу Ебола у Ліберії на даний момент дуже низька, подекуди реєструються поодинокі випадки захворювання.
В уражених країнах зберігається проблема організації безпечного поховання померлих. Так, зі С’єра-Леоне та Гвінеї було повідомлено про 16 випадків поховання померлих від ХСВЕ без дотримання правил безпеки.
З початку спалаху загальна кількість випадків ХСВЕ серед медичного персоналу склала 839 випадків, з яких 491 завершився летально (летальність серед медичних працівників склала 58,5%). Новий випадок зараження медичного працівника виявлено у Гвінеї.