Державна установа « Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України»

«Гаряча» телефонна лінія 

тел. 

(0352) 52 - 81 - 83

за адресою:

46008 м.Тернопіль, вул. Федьковича,13; 

E-mail: 

МОЗ України Тернопільський областий лабораторний центр 

teroblses@mail.te.ua


Гігієнічна оцінка якості атмосферного повітря в Тернопільській області

Протягом 2014р. ДУ «Тернопільський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України» проведено моніторингові дослідження атмосферного повітря населених місць на перехрестях вулиць, поблизу магістральних автодоріг, зонах ймовірного впливу промислових підприємств та зонах рекреації і відпочинку населення області, зокрема: сільських поселень – 831 проба повітря, відхилень не відмічалось; міських поселень – 2792 проби повітря, з них - в 307 пробах відмічалось перевищення гранично допустимих рівнів концентрації (формальдегід – 15 проб, оксид азоту – 37, оксид вуглецю – 31, пил – 224). Левова частка вказаних відхилень припадає на місто Тернопіль. За даними показниками відхилень рівень забруднення атмосферного повітря можна оцінити як помірний.

Беручи до уваги відсутність в області промислових підприємств чи інших джерел викидів в атмосферне повітря, які б суттєво впливали на його стан (окрім автотранспорту) такий рівень забруднення викликає певне занепокоєння.
Враховуючи вище викладене Головним управлінням Держсанепідслужби у Тернопільській області направлені інформації до Тернопільської міської ради та районих РДА з конкретними пропозиціями щодо шляхів вирішення проблеми забруднення атмосферного повітря на території Тернопільської області.

hihiienichna otsinka iakosti atmosfernoho povitria v ternopilskii oblasti