Державна установа « Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України»

«Гаряча» телефонна лінія 

тел. 

(0352) 52 - 81 - 83

за адресою:

46008 м.Тернопіль, вул. Федьковича,13; 

E-mail: 

МОЗ України Тернопільський областий лабораторний центр 

teroblses@mail.te.ua


Проведення моніторингу вмісту нітратів в ранніх овочах на території Тернопільської області.

В зв’язку з настанням сезону реалізації свіжих овочів Держсанепідслужбою області здійснюється моніторинг якості овочевої продукції на вміст нітратів. Такі дослідження є особливо актуальними, оскільки нітрати (нітратний азот) є одним із елементів живлення рослин і використовується як добрива, що підвищують врожай овочевих культур.

При накопиченні нітратів в організмі людини, під впливом кишкової мікрофлори утворюються більш небезпечні сполуки – нітрити, які сприяють формуванню канцерогенних сполук нітрозамінного типу, що є причиною значних проблем зі здоров’ям.

До групи ризику потрапляють особи із зниженою кислотністю шлункового соку, люди похилого віку, які страждають серцево-судинними недугами, захворюванням нирок і печінки, недокрів’ям, а також діти.

Фахівцями ДУ «Тернопільський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України» протягом березня-квітня поточного року проводився моніторинг якості ранніх овочів на вміст нітратів в дошкільних навчальних закладах, загальноосвітніх школах, закладах торгівлі усіх форм власності, у т.ч. на продовольчих ринках області. Відібрано та досліджено 73 взірці овочів (помідори, огірки, редиска, молода капуста) на вміст нітратів.
Про результати лабораторних досліджень повідомлено керівників закладів, направлені рекомендації щодо подальшого використання вказаної продукції.
Фахівцями Держсанепідслужби області проводиться санітарно-освітня та роз’яснювальна робота серед населення з питань профілактики нітратного навантаження на організм людини, зокрема, бесіди на об’єктах, інформації в мас-медіа, публікації до преси. Також, інформовано населення, що у разі сумніву стосовно даної групи продуктів харчування є можливість звернутись до територіальних міжрайонних відділів ДУ «ТОЛЦ Держсанепідслужби України» для проведення лабораторних досліджень.

provedennia monitorynhu vmistu nitrativ v rannikh ovochakh na terytorii ternopilskoi oblasti