Державна установа « Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України»

«Гаряча» телефонна лінія 

тел. 

(0352) 52 - 81 - 83

за адресою:

46008 м.Тернопіль, вул. Федьковича,13; 

E-mail: 

МОЗ України Тернопільський областий лабораторний центр 

teroblses@mail.te.ua


Профілактика парентеральних вірусних гепатитів В, С

Вірусні гепатити (В, С) - це захворювання інфекційного характеру, що характеризується ураженням печінки різного ступеня тяжкості. За механізмом передачі відносяться до групи парентеральних гепатитів (контакт з інфікованою кров’ю чи іншими біологічними рідинами), який реалізується при проведенні маніпуляцій та процедур, що супроводжуються порушенням цілісності шкірних покривів: ін’єкції, оперативні втручання, переливання крові, манікюр, педикюр, пірсинг, татуювання, татуаж та ін. 

 

Крім того, можлива передача збудників від матері до дитини при пологах, годуванні груддю, при невпорядкованих статевих контактах, у побуті - користування спільно бритвою, манікюрним набором, ножицями.
Слід зазначити, що окремими контингентами ризику щодо інфікування вірусними гепатитами В і С є: медичні працівники під час виконання професійних обов’язків, пацієнти хірургічних, гематологічних, гемодіалізних відділень, яким проводяться часті оперативні втручання, переливання крові та її компонентів.
Профілактика парентеральних гепатитів на сьогоднішній день є дуже важливою, тому що наслідки інфікування можуть мати смертельну небезпеку для людини - розвиток раку печінки, або цирозу. Найбільш небезпечним є те, що поширення інфекції відбувається швидко, з тієї простої причини, що надзвичайно багато джерел інфекції. Джерелом інфекції являються хворі гострими і хронічними формами та вірусоносії. Суттєве значення в передачі інфекції відіграють особи з безсимптомним та малосимптомним протіканням хвороби. Саме тому профілактика парентеральних вірусних гепатитів є однією з основних можливостей уникнути інфікування.

Що потрібно робити, щоб уникнути інфікування.
- не користуйтесь чужими бритвами, станками, зубними щітками, іншими предметами догляду та гігієни.
- уникайте процедур, що супроводжуються порушенням цілісності шкірних покривів, особливо в домашніх умовах чи сумнівних місцях (татуювання, татуаж, пірсинг, манікюр, педикюр, тощо).
- звертайте увагу на наявність одноразових рукавичок, використання стерильного змінного комплекту інструментарію при відвідуванні косметичних салонів та лікувально – профілактичних закладів.
- не відмовляйтесь від щеплення, оскільки воно є найефективнішим
методом профілактики цієї небезпечної хвороби, вакцина є безпечною та
ефективною. В Україні всі новонароджені діти в пологових стаціонарах
отримують безкоштовне щеплення проти гепатиту В.

Пам’ятайте, краще попередити захворювання, а ніж його лікувати!

 

Головний спеціаліст Кулачковська І.В.