Державна установа « Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України»

«Гаряча» телефонна лінія 

тел. 

(0352) 52 - 81 - 83

за адресою:

46008 м.Тернопіль, вул. Федьковича,13; 

E-mail: 

МОЗ України Тернопільський областий лабораторний центр 

teroblses@mail.te.ua


Організація профілактичних заходів щодо кліщових іксодових бореліозів на території Тернопільської області

Фахівці Держсанепідслужби області здійснюють щоденний, щотижневий моніторинг інфекційної захворюваності. Так, з початку 2015 року зареєстровано 39 укусів кліщами, 8 випадків хвороби Лайма. 

За результатами епіданамнезу в місцях нападів кліщів (території лісових масивів, парків) проводяться акарологічні обстеження чисельності кліщів, яка у березні становила 10 екз/прапор-км, у квітні – 15 екз/прапор-км.
Розгляд питання щодо проведення акарицидних заходів в парках, місцях масового відпочинку та дитячих оздоровчих закладів області ініційовано Держсанепідслужбою на рівні органів місцевого самоврядування. Як наслідок - Тернопільською міською радою виділені кошти у сумі 20 тис.грн. Перед початком цих заходів, які заплановані на 12-14 травня, проведено ентомологічний моніторинг чисельності кліщів та їх дослідження на ураженість збудниками хвороби Лайма. В лабораторії особливо небезпечних інфекцій ДУ «Тернопільський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України» у 5-ти екземплярах виявлені інфіковані кліщі збудниками хвороби Лайма.

orhanizatsiia profilaktychnykh zakhodiv shchodo klishchovykh iksodovykh borelioziv na terytorii ternopilskoi oblasti