Державна установа « Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України»

«Гаряча» телефонна лінія 

тел. 

(0352) 52 - 81 - 83

за адресою:

46008 м.Тернопіль, вул. Федьковича,13; 

E-mail: 

МОЗ України Тернопільський областий лабораторний центр 

teroblses@mail.te.ua


Епізоотологічне обстеження природного осередку туляремії.

З 13.05. по 15.05 2015 р. спеціалістами відділення, лабораторії особливо небезпечних інфекцій та медичної паразитології ДУ «Тернопільський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України» спільно з фахівцями Монастириського відділення Бучацького відділу ДУ «ТОЛЦ ДСЕСУ» здійснено виїзд до ензоотичних з туляремії населених пунктів Монастириського району для вивчення епізоотичного фону на зоонозні інфекції та встановлення активності існуючого природного осередку.

Весь зібраний матеріал : 35 погадок хижих птахів, 87 іксодових кліщів, 18 мишовидних гризунів, 6 проб води та 4 проби соломи доставлений до лабораторії особливо небезпечних інфекцій для дослідження на зоонозні інфекції.
За результатами проведених лабораторних досліджень польового матеріалу лабораторією ОНІ виявлено у 3-х екземплярах іксодових кліщів наявність боррелій, які були зібрані в лісосмузі с.Вербка та с.Коропець; методом темнопольної мікроскопії отримано 4 позитивні результати на лептоспіроз від мишовидних гризунів (с. Вістря та с.Коропець).
Дослідження продовжуються.

epizootolohichne obstezhennia pryrodnoho oseredku tuliaremii