Державна установа « Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України»

«Гаряча» телефонна лінія 

тел. 

(0352) 52 - 81 - 83

за адресою:

46008 м.Тернопіль, вул. Федьковича,13; 

E-mail: 

МОЗ України Тернопільський областий лабораторний центр 

teroblses@mail.te.ua


Участь фахівців Держсанепідслужби у роботі комісії Тернопільської ОДА з приводу розгляду звернень громадян

 

06.08.2015 року під головуванням першого застапника голови ОДА відбулося засідання комісії для вивчення питання, порушеного у зверненні мешканки м.Бучача, щодо неналежного функціонування вигребу біля її будинку призначеного для збирання та зберігання рідких відходів трьох чотирьох квартирних житлових будинків. На засіданні, фахівцями Держсанепідслужби акцентовано увагу, що за результатами лабораторних досліджень якості питної води з джерел водопостачання розташованих неподалік зазначеного у зверненні вигребу і використовуються для водопостачання кількох багатоквартирних та індивідуальних житлових будинків, відібраних при попередньому розгляді звернення 31.07.2015р., встановлено їх невідповідність вимогам ДСан ПіНу 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» по санітарно- хімічних показниках: окисністю 5,3-6,3 мг О2/дм3 (норма до 5) та вмістом аміаку 0,53-0,6 (норма до 0,5), а також мікробіологічних показниках за вмісто загальних колі-форм в 100см3 – присутні (при нормі - відсутні в 100 см3).
Враховуючи вищевикладену ситуацію, щодо якості питної води, мешканцям вказаних житлових будинків та Бучацькій міській раді комісією надані наступні пропозиції:
1. Привести в належний технічний стан вигрібні ями багатоквартирних житлових будинків з залученням коштів місцевого бюджету відповідно до статті 41 Закону України «Про відходи» та забезпечити регуляне вивезення з них рідких побутових відходів.
2. Не використовувати для питних потреб та приготування їжі питної води з джерел водопостачання, яка не відповідає санітарно-гігієнічним нормам. Воду для питних цілей використовувати лише після приведення показників якості води до нормативних значень.
3. Використовувати альтернативні джерела водопостачання з водою відомою грантованої якості. Зокрема, з існуючої мережі централізованого водопостачання м. Бучач.
4. Провести очищення та дезинфекцію вказаних джерел водопостачання з подальшим лабораторним контролем якості води.