Державна установа « Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України»

«Гаряча» телефонна лінія 

тел. 

(0352) 52 - 81 - 83

за адресою:

46008 м.Тернопіль, вул. Федьковича,13; 

E-mail: 

МОЗ України Тернопільський областий лабораторний центр 

teroblses@mail.te.ua


Про організацію літнього оздоровлення та відпочинку на території Тернопільської області

org lit vidpochunky

Згідно дислокації дитячих оздоровчих закладів області, затвердженої розпорядженням голови Тернопільської обласної державної адміністрації №298-од від 26.05.2015 р., на літній період 2015 року заплановано функціонування 11 стаціонарних оздоровчих закладів, в тому числі, 9 позаміських таборів і 2 санаторіїв. Протягом літнього періоду поточного року функціонувало 8 позаміських стаціонарних оздоровчих таборів. На сьогоднішній день продовжують свою роботу лише 5 дитячих стаціонарних таборів і 1 санаторій. В основному оздоровлюються діти з Тернопільської області і за сприяння Тернопільської обласної державної адміністрації в 2-х дитячих закладах оздоровлення оздоровлюється 52 дитини з міста Маріуполь Донецької області та з міст Старобільськ і Попасна Луганської області. 

Згідно періодичності планових заходів із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності Головним управлінням Держсанепідслужби у Тернопільській області у ІІІ кварталі 2015 року розпочато проведення планових перевірок дитячих закладів оздоровлення та відпочинку. Протягом липня 2015 року проведено 9 перевірок стаціонарних закладів, зокрема 8 оздоровчих таборів і 1 санаторію.
За результатами вищевказаних перевірок застосовано наступні заходи адміністративного впливу: оштрафовано 8 відповідальних осіб, в тому числі, 5 посадових осіб в стаціонарних таборах, 1 - санаторію та 2 - постачальники продуктів харчування.
Головними державними санітарними лікарями районів винесено постанови про застосування адміністративно - запобіжних заходів за порушення вимог санітарного законодавства, зокрема: за відсутність документів дозвільного характеру тимчасово заборонено приймання харчових продуктів від ФОП Рудик В.П. (постачальник м'яса, риби) в ДОЗ «Ромашка» с. Нирків Заліщицького району, ФОП Іванина Р.Б. (постачальник ковбасних виробів) в ДОЗ «Лісова казка» с. Борщівка Ланівецького району, ФОП Куриба А.М. (постачальник молокопродуктів, риби) у ДОЗ «Промінь» с. Долина Теребовлянського району.
Головним державним санітарним лікарем Збаразького, Ланівецького, Кременецького та Шумського районів винесено постанову про застосування адміністративно-запобіжних заходів за порушення санітарного законодавства на заборону використання пельменів (напівфабрикатів заводського виготовлення) для харчування дітей у ДОЗ «Сокіл» с. Чорний Ліс Збаразького району.
Окрім цього, головними державними санітарними лікарями районів винесено 2 постанови про застосування адміністративно-запобіжних заходів за порушення санітарного законодавства на обмеження використання води питної в питних цілях (вода питна із водонапірних башт та розподільчої мережі не відповідала вимогам ДСанПіНу 2.2.4-171-10 (загальні коліформи в 100 см.куб.) у дитячих оздоровчих закладах «Сокіл» с. Чорний Ліс Збаразького району та «Промінь» с. Долина Теребовлянського району.
Виявлення порушень та застосування адміністративно-запобіжних заходів стало можливим після зняття мораторію на перевірки, що дало можливість утримання під контролем санітарно-епідеміологічного благополуччя під час оздоровчої кампанії.