Державна установа « Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України»

«Гаряча» телефонна лінія 

тел. 

(0352) 52 - 81 - 83

за адресою:

46008 м.Тернопіль, вул. Федьковича,13; 

E-mail: 

МОЗ України Тернопільський областий лабораторний центр 

teroblses@mail.te.ua


Як уберегти себе від небажаних захворювань при відвідуванні перукарні, салону краси, косметичного кабінету тощо.

perykarni1

Сучасний світ відкриває нові перспективи для зростання деяких сфер економічної діяльності. Однією з таких сфер є сфера послуг. Перше місце у виробництві та наданні побутових послуг займають підприємства, що надають перукарські послуги. В даний час ринок перукарських послуг представлений перукарнями, салонами краси, студіями краси та іншими. А чи замислювався кожен з нас сідаючи у перукарське крісло про те яка людина була у цьому кріслі до нас, і чи в тієї людини відсутні інфекційні захворювання. Не можна сказати, що відвідування салонів краси обов'язково обернеться для вас яким-небудь захворюванням. При грамотному і скрупульозному дотриманні правил спеціальної обробки інструментів і проведення процедур, проблем зі здоров'ям у клієнтів, як правило, не буває. Але буває й так, що невміння, або безвідповідальне ставлення персоналу салонів краси призводить до появи серйозних захворювань, лікування яких вимагає багато переживань, часу і коштів. Найбільш поширеною проблемою в списку „салонних інфекцій” є педикульоз, дерматомікоз, герпес, стафілококова інфекція, гепатити В і С. Більшість клієнтів сьогодні не звертають уваги на використання в салонах краси засобів профілактики по запобіганню та розповсюдженню інфекційних захворювань. При великих навантаженнях, зазвичай вони не дотримуються вимог щодо дезінфекції інструментарію та обладнання.
З метою попередження виникнення інфекційних захворювань Головне управління Держсанепідслужби у Тернопільській області рекомендує при відвідуванні перукарень, салонів краси, косметичних кабінетів звертати увагу на наступні вимоги:
Перед початком роботи з кожним відвідувачем майстер повинен на очах у відвідувача помити руки з милом.
Персонал закладу повинен мати необхідну кількість комплектів інструментів для почергового їхнього знезаражування, але не менше 2-х.
Ножиці, електричні машинки, інструменти для манікюру, інструменти і предмети з пластичних мас, змінні насадки для обладнання в косметологічних і педикюрних кабінетах, інструменти для нанесення гриму, макіяжу, для виконання татуажу та перманентного макіяжу після кожного використання повинні обов'язково знезаражуватися дезінфектантами, що мають позитивний висновок державної санітарно-гігієнічної експертизи, і стерилізуватися. Затискачі і бігуді - після використання повинні оброблятися дезрозчином, механічно очищатися, митись теплою водою після кожного клієнта. Кушетки для масажу перед обслуговуванням наступного клієнта повинні накриватися чистим простирадлом, що не використовувалося.
Фарби та апарати, що використовуються для виконання татуажу, повинні бути дозволені до застосування органами, установами чи закладами державної санітарно-епідеміологічної служби. При проведенні татуажу та косметичних процедур пов’язаних із порушенням цілісності шкірних покривів повинні використовуватися одноразові насадки та голки.
Перед проведенням хімічної завивки і забарвленням волосся майстер зобов'язаний з'ясувати у клієнта наявність алергічних реакцій на хімічні препарати. У тому випадку, якщо вони у нього відмічалися раніше, а також, якщо клієнту виконують такі процедури вперше, майстер зобов'язаний зробити клієнту біологічну пробу на чутливість, змастивши невелику ділянку шкіри за вухом або на ліктьовому згині хімічним розчином. Виникнення почервоніння за 5-10 хвилин вказує на те, що проводити завивку або забарвлення волосся цією речовиною даному клієнту неможна. Всі препарати, що використовуються в перукарні (для забарвлення волосся та ін.), повинні мати сертифікат відповідності та позитивний висновок державної санітарно-гігієнічної експертизи.
Вилучення відстриженого волосся з шиї та обличчя клієнта виконується одноразовими ватними тампонами, щіткою або пензлем. Пензлі, щітки необхідно дезінфікувати, очищати механічно та стерилізувати, використовуючи при цьому устаткування, деззасоби і методи, що мають позитивний висновок державної санітарно-гігієнічної експертизи.
При підозрі на інфекційні шкіряні захворювання у відвідувачів із зміною шкіряного покрову (висипання, плями, злущування та ін.), нігтів, волосся майстер має право обслуговувати клієнта після подання документа з відповідної лікувальної медичної установи щодо незаразності захворювання. Турбота про зовнішність похвальна, але головним є здоровий глузд і турбота про власне здоров'я. Лише пересвідчившись у виконанні даних вимог Ви зможете уберегти себе від небажаних інфекційних захворювань.