Державна установа « Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України»

«Гаряча» телефонна лінія 

тел. 

(0352) 52 - 81 - 83

за адресою:

46008 м.Тернопіль, вул. Федьковича,13; 

E-mail: 

МОЗ України Тернопільський областий лабораторний центр 

teroblses@mail.te.ua


Діагностика вірусного гепатиту В у вірусологічній лабораторії ДУ «Тернопільський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України»

Вірусний гепатит В відносять до надзвичайно поширених інфекційних захворювань. Деякі науковці вважають, що вірусом гепатиту В інфіковані біля 2 мільярдів осіб, щорічно помирає біля 2 мільйонів хворих. На пізніх етапах захворювання виникає загроза розвитку гепатоцелюлярної карциноми, або цирозу печінки. 

Сучасна терапія цієї небезпечної хвороби є дуже затратною і ефективна лише у 50% пацієнтів. В епідемічний процес інтенсивно втягнуте молоде працездатне населення, яке навіть не підозрює про хворобу. Серед захворілих переважають особи у віці від 15 до 30 років. Переважають хронічні форми, тому виявлення даної інфекції дуже часто трапляється випадково.
Діагностика вірусного гепатиту В ґрунтується на епідеміологічних, клінічних і лабораторних даних. Для етіологічного розшифрування гепатиту необхідно виявити маркери його вірусу в сироватці крові або в біоптаті печінки. За допомогою імуноферментного методу, що відзначається високою чутливістю і специфічністю, можна виявити антигени збудника та антитіла до нього, зокрема HBsAg, HBeAg, HBcAg, антиHBc. Метод полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) дає змогу виявити наявність ДНК чи РНК вірусів гепатитів у крові, що свідчить про їх реплікацію у печінці хворого.
Спеціалістами вірусологічної лабораторії ДУ «ТОЛЦ ДСЕСУ» розпочато обстеження на вміст HBsAg та антиHBc у сироватці крові методом ІФА, у зв’язку з реєстрацією випадків захворювань, пов’язаних з гемотрансфузією. Під час епідрозслідування було обстежено частину донорів крові. Дослідження виявили 1 позитивний результат на наявність HBsAg, та 18 позитивних знахідок на наявність антиHBc.
За даними науковців, у 15% хворих на гепатит В, в яких не було серологічних маркерів вірусних гепатитів, за допомогою ПЛР вдалось виявити генетичний матеріал НВV, тому для спеціалістів лабораторії важливо було вивчити дану методику і розпочати проводити дані дослідження на власній базі.

diagnostika virysy b