Державна установа « Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України»

«Гаряча» телефонна лінія 

тел. 

(0352) 52 - 81 - 83

за адресою:

46008 м.Тернопіль, вул. Федьковича,13; 

E-mail: 

МОЗ України Тернопільський областий лабораторний центр 

teroblses@mail.te.ua


Про реєстрацію ГКІ, пов’язаних із вживанням харчових продуктів, придбаних в місцях несанкціонованої торгівлі міста Тернополя.

Проблемою по м. Тернополю залишається існування осередків несанкціонованої вуличної торгівлі, а саме: по вул. 15 Квітня, вул. Слівенська, вул. Л. Українки, вул. Шептицького, на майдані Перемоги та торгових рядях ТОВ «Українська торгова компанія» по вул. 15 Квітня-Київська, де здійснюється реалізація продуктів харчування, в т.ч. швидкопсувної продукції, зокрема, молокопродуктів на які відсутні документи, що засвідчують їх якість, безпеку і походження та довідок щодо ветеринарно-санітарного контролю, а також з порушенням температурних режимів зберігання, правил товарного сусідства, часто і в антисанітарних умовах.
Питання торгівлі у невстановлених місцях, згідно чинного законодавства, належить до компетенції працівників органів внутрішніх справ.


У відповідності до статті 10 «Основні обов’язки міліції» Закону України «Про міліцію» від 20.12.1990р. міліція зобов’язана забезпечувати в межах своїх повноважень додержання вимог Закону, виконання та контроль за рішеннями сільських, селищних, міських рад з питань охорони громадського порядку, торгівлі, утримання тварин у домашніх умовах, додержання тиші в громадських місцях тощо, а також контролювати утримання в належній чистоті вулиць, прибудинкових територій і дворів у містах та інших населених пунктах. Згідно Кодексу України «Про адміністративні правопорушення» ст. 160 за торгівлю з рук, на вулицях, площах, подвір’ях і інших невстановлених місцях на порушників зобов’язані складати протоколи про адмінпорушення працівники органів внутрішніх справ та посадові особи уповноважені на те виконавчим комітетом міської Ради.
Фахівці Держсанепідслужби можуть бути залучені до роботи у відповідних комісіях оперативних груп з проведення спільних перевірок умов реалізації харчових продуктів, у т.ч. в місцях стихійної торгівлі, з метою надання організаційно-методичної допомоги, в межах компетенції служби.
З метою забезпечення санепідблагополуччя населення на території міста та керуючись вимогами Законів України № 1645–III від 06.04.2000р. «Про захист населення від інфекційних хвороб», №2807–IV від 06.09.2005р. «Про благоустрій населених пунктів», Кодексу України «Про адміністративні правопорушення», спеціалістами міського Управління Головного управління Держсанепідслужби в Тернопільській області за IІ квартали 2015 року направлено 9 інформацій начальнику ТМВ УМВСУ у Тернопільській області та голові Тернопільського міського формування «Охорона порядку» про випадки гострих кишкових інфекцій, пов’язаних із вживанням харчових продуктів, придбаних в місцях стихійної торгівлі, для забезпечення ними повноважень щодо ліквідації несанкціонованої торгівлі.