Державна установа « Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України»

«Гаряча» телефонна лінія 

тел. 

(0352) 52 - 81 - 83

за адресою:

46008 м.Тернопіль, вул. Федьковича,13; 

E-mail: 

МОЗ України Тернопільський областий лабораторний центр 

teroblses@mail.te.ua


Що потрібно знати про менінгококову інфекцію

Менінгококова інфекція – гостре інфекційне захворювання, що клінічно проявляється запаленням слизової оболонки носоглотки.
Збудником менінгококової інфекції є менінгокок Neisseria meningitidis.
Джерелом інфекції є хвора людина і здорові носії. В епідеміологічному відношенні небезпечніші особи з менінгококовим назофарингітом. Вони виділяють збудника протягом 3-4 тижнів. Хворі з іншими клінічними формами інфекції заразні лише в тих випадках, коли на слизовій носоглотки містять менінгококи. Здорове носійство може тривати 2-6 тижнів і частіше трапляється у осіб з хронічними запальними змінами в носоглотці. 
Механізм передачі інфекції повітряно-краплиний. Виділенню збудника сприяють кашель, чхання, нежить. Хворіють люди різного віку, найчастіше діти. Можуть спостерігатись як спорадичні випадки, так і спалахи. 
Менінгококова інфекція характеризується деякою сезонністю. Кількість хворих у сиру і холодну пору року збільшується. 
Інкубаційний період при менінгококової інфекції триває від 1 до 10 днів, в середньому 2-3 дні. При менінгококовому носійстві найчастіше стан здоров'я не порушується. Зазвичай хвороба починається гостро, проте в деяких хворих буває продромальний період: слабкість і пітливість, головний біль і невелике підвищення температури.
Профілактика. 
Своєчасна ізоляція хворого. За тими, хто був у контакті встановлюється медичне спостереження протягом 10 днів та бактеріологічне обстеження. Виявлені носії та хворі на назофарингіт підлягають санації. 
В епідемічному осередку розосереджують людей, які спілкувались, проводять провітрювання, кварцове опромінювання та ретельне вологе прибирання приміщень з використанням дезінфікуючих засобів, кип'ятіння посуду. Заключну дезінфекцію в осередках не проводять.