Державна установа « Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України»

«Гаряча» телефонна лінія 

тел. 

(0352) 52 - 81 - 83

за адресою:

46008 м.Тернопіль, вул. Федьковича,13; 

E-mail: 

МОЗ України Тернопільський областий лабораторний центр 

teroblses@mail.te.ua


Забезпечення санітарної охорони території в умовах загрози розповсюдження особливо небезпечних інфекцій, що мають міжнародне значення, зокрема хвороби, спричиненої лихоманкою Ебола, MERS-CoV– один із основних напрямків діяльності Держсанепідслужби област

За ініціативи фахівців Головного управління Держсанепідслужби у Тернопільській області 20 серпня 2015 року на засіданні регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Тернопільської області було заслухано питання про стан забезпечення санітарної охорони області і налагодження співпраці із зацікавленими структурами щодо проведення комплексу профілактичних заходів, спрямованих на недопущення завезення і розповсюдження на території області особливо небезпечних інфекцій, що мають міжнародне значення, зокрема хвороби, спричиненої лихоманкою Ебола, MERS-CoV та інших .


Заступником начальника управління Безруким Є.С. акцентувалась увага на необхідності здійснення комплексу профілактичних та протиепідемічних заходів, які передбачені Правилами санітарної охорони території України та чинними документами МОЗ України, забезпечення готовності закладів охорони здоров’я, зокрема, госпітальних баз.
Окрім того, з метою оцінки впливу факторів навколишнього середовища, що шкідливо впливають на здоров’я населення на вказаному засіданні було також заслухано питання про стан забезпечення населення області якісною та безпечною для здоров’я людини питною водою. Актуальність питання зумовлена погіршенням за поточний період 2015 року якості питної води за санітарно-хімічними та мікробіологічними показниками як з джерел централізованого так і децентралізованого водопостачання. В тому числі, висвітлено питання щодо проведених заходів стосовно профілактики виникнення воднонітратної метгемоглобінемії у дітей до 3-х років та запропоновано шляхи вирішення вищезгаданих проблемних питань.

zab san ohorony