Державна установа « Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України»

«Гаряча» телефонна лінія 

тел. 

(0352) 52 - 81 - 83

за адресою:

46008 м.Тернопіль, вул. Федьковича,13; 

E-mail: 

МОЗ України Тернопільський областий лабораторний центр 

teroblses@mail.te.ua


Діагностика ієрсініозу у Тернопільській області

Фахівцями Головного управління Держсанепідслужби у Тернопільській області здійснюється щоденний, щотижневий моніторинг інфекційної захворюваності, в тому числі і на ієрсініоз. Проаналізувавши захворюваність за останні 3 роки, відмічається щорічна реєстрація поодиноких випадків ієрсініозу серед дорослого населення: 2012р. - 1 випадок (Гусятинський район), 2013р. – 2 випадки (м. Тернопіль), 2014р. – 1 випадок (м. Тернопіль). У 2015р. в області зареєстрований 1 випадок захворювання на ієрсініоз у жителя м. Тернополя.

Притаманна сезонність даної інфекції характерна і для Тернопільської області (зимові місяці – грудень, січень).
На базі лабораторії відділу дослідження біологічних факторів особливо небезпечних інфекцій ДУ«ТОЛЦ ДСЕСУ» проводяться серологічні обстеження серед хворих осіб, з підозрою на ієрсініоз, так, в 2015 році проведено 20 досліджень.
Для вивченні циркуляції збудника ієрсініозу в області здійснюються моніторингові дослідження змивів на ієрсинії на епідзначимих об’єктах (овочесховища, харчоблоки закладів освіти). За 7 місяців 2015 року досліджено 180 змивів з овочів минулорічного врожаю, у 11 випадках виділено Y. Enterocolitica (1,6%).
Фахівці Держсанепідслужби області повідомляються керівників закладів про результати лабораторних досліджень, зобов’язують провести дератизаційні роботи в приміщеннях для зберігання овочів, направляють рекомендації щодо подальшого використання контамінованих овочів.
Завдяки своєчасному реагуванню та ефективному проведенню необхідних заходів, вдалось досягнути результату – реєстрацію поодиноких випадків ієрсиніозу серед населення області.