Державна установа « Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України»

«Гаряча» телефонна лінія 

тел. 

(0352) 52 - 81 - 83

за адресою:

46008 м.Тернопіль, вул. Федьковича,13; 

E-mail: 

МОЗ України Тернопільський областий лабораторний центр 

teroblses@mail.te.ua


Профілактика воднонітратної метгемоглобінемії у дітей раннього віку на території Тернопільської області

На виконання постанови Головного державного санітарного лікаря України №16 від 17.05.2010 року «Про попередження виникнення водно-нітратної метгемоглобінемії у дітей» фахівцями Держсанепідслужби області з районними відділами охорони здоров’я постійно проводиться звірка, а також оновлюються списки вагітних жінок та дітей віком до 3-х років.  

Так, за поточний період 2015р. на останньому триместрі вагітності перебувало 1138 вагітних жінок, які споживають воду із 1138 джерел децентралізованого водопостачання, з яких досліджено 1104(98,0%) взірців питної води на вміст нітратів, з них - 204 взірці (18,5%) не відповідали санітарним нормам.
Також, в області нараховується 6774 дітей до 3-х років, для харчування яких використовувалась вода з 6590 децентралізованих джерел водопостачання, з них: з індивідуальних колодязів – 6167, громадських колодязів – 382, індивідуальних каптажів – 16, громадських каптажів – 25. За поточний рік досліджено 3643 взірці питної води на вміст нітратів, з вищевказаних джерел водопостачання, з них 295 взірці (8,1%) не відповідали за вмістом нітратів.
Перевищення вмісту нітратів найчастіше виявлялось в Заліщицькому, Борщівському, Теребовлянському, Ланівецьком, Збаразькому, Кременецькому, Підволочиському районах області.
За кожним випадком невідповідностей інформувались органи місцевого самоврядування, медичної служби та безпосередньо власники джерел з наданням відповідних рекомендацій.
Нами інформується населення через засоби масової інформації, сайт Держсанепідслужби у Тернопільській області тощо, щодо якості та безпечності води питної із децентралізованих джерел водопостачання, профілактики захворюваності на метгемоглобінемію та заходи щодо її запобігання.