Державна установа « Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України»

«Гаряча» телефонна лінія 

тел. 

(0352) 52 - 81 - 83

за адресою:

46008 м.Тернопіль, вул. Федьковича,13; 

E-mail: 

МОЗ України Тернопільський областий лабораторний центр 

teroblses@mail.te.ua


Спеціалісти Держсанепідслужби Тернопільської області провели лабораторні дослідження ґрунту на земельних ділянках, які виділені Тернопільською міською радою учасникам АТО.

У відповідності до звернення народного депутата України щодо незадовільного стану ґрунту земельних ділянок, розміщених по вул. Микулинецька та Микулинецька – бічна у м. Тернополі, які були виділені рішенням Тернопільської міської ради учасникам АТО. 

Спеціалістами Держсанепідслужби області в присутності представника відділу землеустрою Тернопільської міської ради було відібрано взірці ґрунту для дослідження за бактеріологічними та санітарно – хімічними показниками, а також проведені вимірювання рівня потужності поглиненої дози зовнішнього гамма випромінювання.
В досліджуваних 9 – ти взірцях ґрунту залишкові кількості хлорорганічних пестицидів, фосфорорганічних пестицидів не перевищували гранично допустимих концентрацій. Ґрунт відповідав вимогам ДСанПіНу 8.8.1.2.3.4.-000-2001р. 1.1 № 251, 334; р. 1.2, №12,18.
За результатами вимірювання потужності поглинутої дози (ППД) зовнішнього гамма – випромінювання на території вищевказаних земельних ділянок встановлено, що рівні зовнішнього гама-випромінювання не перевищують нормативних показників.