Державна установа « Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України»

«Гаряча» телефонна лінія 

тел. 

(0352) 52 - 81 - 83

за адресою:

46008 м.Тернопіль, вул. Федьковича,13; 

E-mail: 

МОЗ України Тернопільський областий лабораторний центр 

teroblses@mail.te.ua


Вивчення епізоотичного фону територій Борщівського та Заліщицького районів Тернопільської області

В Тернопільській області продовжується вивчення епізоотичного фону щодо зоонозних інфекцій на територіях природніх осередків та на територіях, вільних від інфекції (не визначених як ензоотичні) з відбором польового матеріалу.

Спеціалістами відділення особливо-небезпечних інфекцій та медичної паразитології ДУ «Тернопільський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України» 16-18.09.2015р. проведено епізоотологічне обстеження територій населених пунктів Борщівського та Заліщицького районів з відбором польового матеріалу.
Зібрано 21 мишовидний гризун, 28 погадок хижих птахів, 25 іксодових кліщів, відібрано 4 проби води, 2 проби соломи та доставлено для дослідження на природньо-вогнищеві інфекції до лабораторії ОНІ ДУ «ТОЛЦ ДСЕСУ».
При бактеріоскопічному дослідженні (темнопольна мікроскопія) трупного матеріалу мишовидних гризунів отримано 6 позитивних результатів: жовтогорла (с.Тулин Борщівський район) та польові миші (с.Тулин Борщівський район, с.Устечко Заліщицький район).
При серологічному дослідженні мишовидних гризунів виявлено 5 серопозитивних знахідок. Встановлено, що жовтогорла миша (с.Тулин Борщівський район) є носієм патогенних для людини лептоспір серогрупи hebdomadis, а польові миші (с.Тулин Борщівський район, с.Устечко Заліщицький район) - icterohaemorrhagiae та canicola.
Продовжується дослідження польового матеріалу, за його результатами буде встановлено інтенсивність епізоотії туляремії в природному осередку - с.Устечко Заліщицький район.
Постійний моніторинг епізоотичної ситуації та вивчення епізоотичного фону адміністративних територій області дає можливість встановити циркуляцію збудників природно-вогнищевих інфекцій в довкіллі та можливий ризик інфікування людей в природних осередках.