Державна установа « Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України»

«Гаряча» телефонна лінія 

тел. 

(0352) 52 - 81 - 83

за адресою:

46008 м.Тернопіль, вул. Федьковича,13; 

E-mail: 

МОЗ України Тернопільський областий лабораторний центр 

teroblses@mail.te.ua


Участь представників Держсанепідслужби в засіданні комісії ТЕБ і НС

19.11.2015р. за участі представників Головного управління Держсанепідслужби у Тернопільській області відбулося чергове засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при Тернопільській обласній державній адміністрації.
Заслухані питання про епідемічну ситуацію в області із захворюваності на грип, ГРВІ та про стан радіаційно-хімічної безпеки і захисту працюючого персоналу, населення.
Заступник начальника Головного управління Держсанепідслужби у Тернопільській області Безрукий Є.С. доповів про рівень захворюваності на грип, ГРВІ в області, дав оцінку епідемічній ситуації та її прогноз, стан виконання нормативних документів щодо здійснення комплексу профілактичних заходів, зокрема запланованих обсягів профщеплень проти грипу в цілому по області та в розрізі районів.
Щодо стану радіаційно-хімічної безпеки в області було зазначено, що згідно Законів України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» та «Про поводження з радіоактивними відходами», здійснюється систематичний контроль за підприємствами, в яких використовуються апарати і пристрої, що генерують іонізуючі промені, а також прилади з радіоізотопними джерелами випромінювання.
Джерела іонізуючого випромінювання паспортизуються Держсанепідслужбою у відповідності до санітарних вимог в термін не більше 5 років з подальшим продовженням терміну дії. В поточному році видано 74 санітарних паспорти, а також 15 висновків ДСЕС на нормативно-технічну документацію по роботі з джерелами ДІВ («Контрольні рівні опромінення для осіб категорії Ата Б», «Інструкцій з дій персоналу у випадку виникненні радіаційних аварій», «Інструкція з радіаційної безпеки при використанні ДІВ генеруючого типу», «Положення про відповідального за радіаційну безпеку та радіаційний контроль»).
У відповідності до плану періодичності здійснення заходів державного нагляду у сфері господарської діяльності Головним Управлінням Держсанепідслужби у Тернопільській області у 2015 році перевірено 12 об’єктів нагляду. За результатами перевірок було складено 1 протокол про порушення санітарних норм за відсутність даних про здійснення індивідуального дозиметричного контролю працівникам категорій «А».
Окрім цього, у відповідності до плану соціально-гігієнічного моніторингу в цілому по області за 9 місяців 2015 року спеціалістами Держсанепідслужби області проведено 931 дослідження харчових продуктів, питної води, будівельних матеріалів та інших об’єктів зовнішнього середовища на вміст штучного радіонукліду цезій-137 та природних радіонуклідів калій-40, радій-226, торій-232.
За пропозиціями Держсанепідслужби області прийняті відповідні рішення.