Державна установа « Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України»

«Гаряча» телефонна лінія 

тел. 

(0352) 52 - 81 - 83

за адресою:

46008 м.Тернопіль, вул. Федьковича,13; 

E-mail: 

МОЗ України Тернопільський областий лабораторний центр 

teroblses@mail.te.ua


Епідситуація за 08.12.2015 року


За даними моніторингу інфекційної захворюваності, проведеного фахівцями Держсанепідслужби, в області 08 грудня 2015 року за первинними діагнозами зареєстровано 40 випадки інфекційних захворювань, з них:
- гастроентероколіти – 3 випадки;
- вірусний гепатит ? -1 випадок;
- покуси – 6 випадків;
- туберкульоз - 2 випадки;
- лямбліоз – 1 випадок;
- вітряна віспа – 18 випадків;
- скарлатина - 3 випадки;
- ГВП(гострий в’ялий параліч) – 1 випадок;
- короста – 2 випадки;
- мікроспорія – 2 випадок;
- епідемічний паротит – 1 випадок.
Епідпаротит – антропонозне вірусне захворювання з повітряно-капельним механізмом передачі збудника інфекції, що характеризується загально-інтоксикаційним синдромом, ураженням слинних залоз, переважно привушних.
На дану інфекцію найчастіше хворіють діти від 3 до 15 років.
Джерелом інфекції є хворі люди із вираженою клінічною картиною або безсимптомні форми захворювання.
Період зараження починається з 2-7 дня інкубаційного періоду і триває до завершення запального процесу в слизових залозах, тобто до 9-11 дня від початку хвороби. Починається захворювання раптово із високої температури, головного болю, болів у м’язах шиї, припухлість шиї за рахунок запального процесу привушних залоз.
При проведенні своєчасного та правильного лікування інфекції прогноз на видужання сприятливий. При відсутності своєчасного лікування епідемічного паротиту у дітей можливі ускладнення такі як: серозний менінгіт, який розвивається через 4-10 днів від початку хвороби, орхіт (запалення яєчок), що у подальшому негативно може впливати на репродуктивну функцію у чоловіків. Після перенесених ускладнених форм епідемічного паротиту можливі важкі залишкові явища - глухота, цукровий діабет, безплідність. Після перенесеного захворювання виникає тривалий (пожиттєвий) імунітет до даної інфекції.
Періодичність епідемічного процесу при епідемічному паротиті становить 7-8 років, характерна осінньо-зимова-весняна сезонність.
Основним профілактичним заходом є обов’язкова імунізація дітей вакциною КПК (кір, паротит, краснуха) у віці 12 місяців та 6 років відповідно до наказу МОЗ України від 11.08.2014 року № 551 «Про удосконалення проведення профілактичних щеплень в Україні».
В осередку захворювання запроваджуються обмежувальні заходи:
- спостереження за особами, які контактували із джерелом інфекції протягом 21 дня з моменту виявлення першого випадку та подовження карантину з кожним наступним випадком;
- діти до 10 років, які були у контакті із хворим, а самі не хворіли протягом життя та не щепленні, не допускаються у дитячі колективи протягом 21 дня;
- проводиться у приміщеннях вологе прибирання;
- декілька разів на день провітрення приміщень;
- проводиться знезараження посуду, іграшок, поверхонь меблів тощо.