Державна установа « Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України»

«Гаряча» телефонна лінія 

тел. 

(0352) 52 - 81 - 83

за адресою:

46008 м.Тернопіль, вул. Федьковича,13; 

E-mail: 

МОЗ України Тернопільський областий лабораторний центр 

teroblses@mail.te.ua


Участь спеціалістів Держсанепідслужби Тернопільської області в тренінгу для лікарів - лаборантів з питань контролю якості лабораторних досліджень

Фахівці Держсанепідслужби області прийняли участь в тренінгу для лікарів лаборантів з питань контролю якості лабораторних досліджень «Перспективи розвитку менеджменту системи якості у медичних лабораторіях», який відбувся 27 листопада 2015 р. на базі Тернопільської університетської лікарні за участі міжнародних представників (Естонія) та представника Національної агенції з акредитації України (НААУ). 

 

На тренінгу обговорювались питання акредитації лабораторій в системі ISO/IEC 17025 та ISO 15189, забезпечення системи якості в лабораторії, огляд менеджменту і аудиту, валідація/верифікація методів.
На даний час спеціалістами лабораторії особливо небезпечних інфекцій ДУ «ТОЛЦ ДСЕСУ» пройшли всі етапи з підготовки до акредитації по ДСТУ ІSО/ІЕС 17025/2006р. в частині визначення генетично модифікованих організмів в харчових продуктах, продовольчій сировині та насіннєвому матеріалі. Отримання сертифікату акредитації очікується до кінця грудня 2015 року.
Одним з перспективних завдань Держсанепідслужби області є акредитація інших лабораторій мікробіологічного та санітарно-гігієнічного профілів в системі ISO для підвищення якості проведених лабораторних досліджень та забезпечення відповідного визнання результатів досліджень на міжнародному рівні.