Державна установа « Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України»

«Гаряча» телефонна лінія 

тел. 

(0352) 52 - 81 - 83

за адресою:

46008 м.Тернопіль, вул. Федьковича,13; 

E-mail: 

МОЗ України Тернопільський областий лабораторний центр 

teroblses@mail.te.ua


Епідситуація з вірусного гепатиту А на Тернопільщині

Динаміка захворюваності вірусного гепатиту А відображає характерну для цієї нозологічної форми періодичність епідемічного процесу (хвилеподібний характер), кожні 8-10 років в осінньо-зимовий період спостерігається різкий підйом захворюваності.
Проаналізувавши показники захворюваності вірусного гепатиту А за останні 20 років на території області відмічаємо, що між класичними циклічними підйомами, спостерігається періодичне підвищення показників захворюваності через 4-5 років (пік припадає на жовтень – листопад).
Останній різкий підйом захворюваності на території області зафіксовано в 2005 році – 1278 випадків (109,2 вип. на 100 тис. населення), «проміжний підйом» - в 2010 р. (173 випадки або 6,23 вип. на 100 тис. населення), тому епідемічний ріст на 2015 рік – прогнозований.
В 2015 році захворюваність реєструється в основному серед неорганізованого населення (інтенсивний показник за 11 місяців 2015 року складає 26,7 вип. на 100 тис. населення).
В жовтні-листопаді 2015 реєструвались випадки серед студентів Тернопільського медичного коледжу. З метою недопущення поширення інфекції при розслідуванні першого випадку було проведено ряд заходів :
- встановлення медичного нагляду за контактними студентами, працівниками з проведенням їм лабораторного обстеження з метою раннього виявлення хворих,
- заключна дезінфекція за місцем навчання та проживання студентів,
- призначення противірусних препаратів контактним.
Завдяки своєчасно проведеним заходам у вогнищі вірусного гепатиту А виявлені 2 особи на ранніх стадіях захворювання, повторні випадки захворювання в медичному коледжі не реєструються.