Державна установа « Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України»

«Гаряча» телефонна лінія 

тел. 

(0352) 52 - 81 - 83

за адресою:

46008 м.Тернопіль, вул. Федьковича,13; 

E-mail: 

МОЗ України Тернопільський областий лабораторний центр 

teroblses@mail.te.ua


Участь спеціалістів Держсанепідслужби Тернопільської області в тренінгу ВООЗ з питань удосконалення епідеміологічного нагляду за гострими в'ялими паралічами.

 

17-18 грудня 2015 року фахівці Держсанепідслужби області прийняли участь в тренінгу по нагляду за гострими в’ялими паралічами (ГВП), який проводився у м. Києві спеціалістами Європейського регіонального бюро ВООЗ.
На тренінгу з відповідними доповідями виступили представники ВООЗ, ЮНІСЕФ, Департаменту громадського здоров’я МОЗ України, Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця, Державного закладу «Центр з контролю та моніторингу захворювань МОЗ України».
Поліомієліт – це високо заразне захворювання, яке уражає нервову систему і може призвести до паралічу або навіть смерті. Можливість масштабного спалаху поліомієліту на тлі великої кількості не щеплених дітей змусило українських та міжнародних медиків бити на сполох, твердячи, що не можна втрачати а ні секунди. Виявлені 2 випадки паралітичної форми поліомієліту у дітей із Закарпатської області віком 4 років і 10 місяців були спричинені вакциноспорідненим вірусом поліомієліту, що було підтверджено у регіональній референтній лабораторії ВООЗ. Спалаху поліомієліту можна запобігти лише у випадку охоплення вакцинацією не менше 95% дітей. У той же час, рівень охоплення вакцинацією в Україні є найнижчим за останні 20 років.
За результатами тренінгу було прийнято рішення щодо посилення епідеміологічного нагляду за поліомієлітом та проведення відповідних тренінгів в усіх регіонах України.