Державна установа « Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України»

«Гаряча» телефонна лінія 

тел. 

(0352) 52 - 81 - 83

за адресою:

46008 м.Тернопіль, вул. Федьковича,13; 

E-mail: 

МОЗ України Тернопільський областий лабораторний центр 

teroblses@mail.te.ua


 

ДЕРЖАВНА САНІТАРНО-ЕПІДЕМІОЛОГІЧНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ГОЛОВНИЙ ДЕРЖАВНИЙ САНІТАРНИЙ ЛІКАР

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

46008 м. Тернопіль, вул. Федьковича,13, тел.0352-52-56-57, факс  0352-43-42-32,

Email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.кодЄДРПОУ 38248372

 

ПОСТАНОВА

Від  15  січня 2016 року                                       №  1

Про ускладнення епідемічної ситуації

в області  із захворюваності на  гострі

респіраторні вірусні інфекції  та організацію

протиепідемічних заходів

За результатами щотижневого моніторингу захворюваності на грип та ГРВІ відмічається ускладнення епідемічної ситуації в області.
За останній тиждень інтенсивний показник на 10 тис. населення склав 31,3 випадки на 10 тисяч населення, при епідпороговому значенні – 33,3 випадки (94% до порогового показника). Кількість захворілих зросла у порівнянні з попереднім тижнем на 68,3%, серед дітей до 18 років – в 1,5 рази, дітей шкільного віку – в 1,6 рази.
Показник захворюваності перевищив епідемічний поріг у Тернопільському районі – на 31,5%, у Зборівському районі - на 10,3%. Показник захворюваності наближається до епідпорогових значень в Заліщицькому (25,4 вип. при епідпороговому значенні 30 вип. на 10 тис. населення), Козівському (14,7 при 19,1), Кременецькому (30 при 30,4), Підволочиському (21,1 при 27,2), Теребовлянському (17,8 при 22,2) районах та м. Тернополі (71,2 при 75,6).


В епідемічному сезоні 2015-2016 років, за даними ВООЗ прогнозована циркуляція штамів вірусів грипу : подібний A/California/7/2009 (H1N1)pdm09; подібний A/Швейцарія/9715293/2013(H3N2); подібний В/Phuket/3073/2013.
За результатами лабораторного моніторингу в області циркулюють віруси грипуА (Н3 сезон.), А (Н1 sw), парагрипу, риносинтиціальні віруси та аденовіруси.
У зв’язку з ускладненням епідситуації із захворюваності на грип та ГРВІ, з метою своєчасної організації та вжиття санітарно-гігієнічних та протиепідемічних заходів, спрямованих на попередження можливих епідемічних ускладнень, спалахів грипу та ГРВІ на території області, керуючись ст. 30, 40 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», на виконання наказу Державної санітарно-епідеміологічної служби України № 160 від 17.09.2015 року «Про забезпечення санітарно-гігієнічних та протиепідемічних заходів щодо профілактики грипу і гострих респіраторних вірусних інфекцій»,

ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Головам районних державних адміністрацій, Тернопільської, Кременецької, Бережанської та Чортківської міських рад :
1.1. Провести оперативні наради з керівниками служб, на яких заслухати питання про ускладнення епідситуації з грипу, ГРВІ в епідсезон 2015-2016 років, внести необхідні корективи до планів з організації протиепідемічних заходів на сезон захворюваності, передбачивши своєчасне виділення асигнувань на закупівлю протигрипозних засобів профілактики та лікування грипу і гострих респіраторних вірусних інфекцій, придбання діагностичних препаратів, деззасобів, засобів індивідуального захисту (до 18.01.2016 року).
1.2. Організувати роботу керівників відповідних служб, підприємств, установ, організацій та закладів незалежно від форм власності щодо забезпечення необхідних параметрів мікроклімату та дезінфекційного режиму в дитячих, освітніх, лікувально-профілактичних установах та закладах, житлових приміщеннях, на транспорті тощо.
1.3. Обмежити проведення масових заходів у закладах освіти, культури, тощо, особливо для дітей та підлітків.
1.4. Запровадити посилений протиепідемічний режим в установах, організаціях і закладах охорони здоров’я незалежно від форм власності, у місцях масового перебування людей (вокзали, автовокзали), навчальних закладах, закладах культури та освіти, на підприємствах тощо.
1.5. Організувати та забезпечити безперебійну роботу громадського транспорту з метою недопущення скупчення та переохолодження людей на зупинках і в транспорті.
1.6. Забезпечити належну співпрацю із засобами масової інформації щодо висвітлення питань профілактики грипу та ГРВІ, друк та поширення серед населення інформаційних матеріалів, пам’яток про епідемічну ситуацію та заходи щодо запобігання захворювань на грип та ГРВІ.
2. Керівникам підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності:
2.1. Продовжувати проведення серед працівників профілактичних щеплень проти грипу (січень-лютий 2016 року).
2.2. Застосовувати засоби неспецифічної профілактики грипу та ГРВІ серед працівників. Забезпечити працівників засобами індивідуального захисту (масками).
2.3. Організувати роботу щодо дотримання необхідного температурного режиму у виробничих приміщеннях, офісах тощо, облаштувати приміщення для обігріву та прийому їжі, забезпечити працівників теплим спецодягом.
2.4. Запровадити посилений протиепідемічний режим, в т.ч. вологе прибирання із застосуванням деззасобів.
2.5. Забезпечити щомісячне проведення профілактичної дезінфекції на автотранспорті спеціалізованими підприємствами, щоденно проводити поточну дезінфекцію автотранспорту власними силами із застосуванням дезінфекційних засобів, що зареєстровані у МОЗ України.
2.6. Забезпечити дотримання графіків руху громадського транспорту на всіх маршрутах з метою недопущення скупчення людей та їх переохолодження на зупинках. В салонах громадського транспорту використовувати саносвітні засоби (листівки, плакати) щодо профілактики грипу та ГРВІ.
3. Начальнику відділу охорони здоров’я та медичного забезпечення Тернопільської міської ради, начальникам відділів охорони здоров’я райдержадміністрацій, головним лікарям лікувально-профілактичних закладів, згідно розподілу обов’язків:
3.1. Забезпечити готовність закладів охорони здоров’я до роботи в період підвищеної захворюваності населення на грип та ГРВІ, особливу увагу звернути на готовність госпітальних баз, наявність необхідного запасу противірусних препаратів, дезінфекційних, антисептичних та засобів індивідуального захисту, спеціальної медичної апаратури, швидких тестів, реагентів та витратних матеріалів для проведення вірусологічних досліджень на грип, укомплектування бригад для надання консультативної та медичної допомоги.
3.2. Забезпечити введення обмежувальних заходів в лікувально-профілактичних закладах на період підвищеної захворюваності на ГРВІ та грип.
3.3. Запровадити щоденний аналіз захворюваності на грип, ГРВІ та звітність в міськміжрайонні, міжрайонні та міське управліня Держсанепідслужби у Тернопільській області.
3.4. З метою ідентифікації збудника захворювання забезпечити організацію забору матеріалу від хворих на грип та ГРВІ, в першу чергу – в організованих колективах, а також від осіб із тяжкою клінічною картиною, вагітних.
3.5. Забезпечити незнижуваний запас лікарських засобів, у тому числі противірусних препаратів, засобів індивідуального захисту в закладах охорони здоров’я.
3.6. Здійснювати санітарно-освітню та роз’яснювальну роботу серед населення щодо заходів індивідуальної та колективної профілактики грипу та ГРВІ, необхідності своєчасного звернення за медичною допомогою у разі появи ознак захворювання.
4. Начальнику управління освіти і науки Тернопільської міської ради, начальникам відділів освіти райдержадміністрацій:
4.1. Забезпечити щоденний нагляд за станом здоров’я дітей та персоналу. Виключити можливість перебування хворих дітей та працівників з ознаками респіраторної інфекції в школах та дитячих дошкільних закладах. Забезпечити готовність ізоляторів з метою використання їх для ізоляції хворих з першими ознаками респіраторних інфекцій.
4.2. Вести чіткий облік присутніх дітей в загальноосвітніх школах, інших навчальних закладах. При відсутності в окремих класах більше 30% учнів, самостійно вирішувати питання закриття окремих класів, груп. Оперативну інформацію подавати в територіальне міжрайонне (міське) управління Держсанепідслужби у Тернопільській області.
4.3. Забезпечити дотримання посиленого санепідрежиму в закладах освіти – вологе прибирання із застосуванням деззасобів, обов’язкове провітрювання.
4.4. Проводити вітамінізацію їжі, включаючи в раціон харчування свіжі овочі, фрукти, соки, фітонциди (часник, цибулю).
4.5. Дотримуватись групової ізоляції в дитячих дошкільних закладах, у приміщеннях та на групових майданчиках.
4.6. Забезпечити проведення вологого прибирання із застосуванням дезінфекційних засобів у салонах шкільних автобусів.
5. Директорам культурно - мистецьких закладів:
5.1. Обмежити проведення масових культурних заходів, особливо серед дітей, підлітків, узгоджувати з управліннями культури, освіти і науки.
5.2. Забезпечити дотримання належного температурного режиму в кінотеатрах, палацах культури, театрах, концертних залах тощо, ефективну роботу вентиляційних систем, проводити вологе прибирання із застосуванням деззасобів.
6. Генеральному директору обласного торгово - виробничого аптечного об’єднання:
6.1. Забезпечити незнижуваний запас лікарських засобів, у тому числі противірусних препаратів, засобів індивідуального захисту в аптечній мережі.
6.2. Надавати оперативну інформацію медичним працівникам про наявність в аптечній мережі препаратів, які використовуються з метою профілактики та лікування грипу, ГРВІ, протигрипозних вакцин.
7. Директору ДУ «Тернопільський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України»:
7.1. Забезпечити систематичний моніторинг та розшифровку етіологічних чинників захворювань на грип та ГРВІ, в першу чергу – в організованих колективах, а також у осіб з тяжким клінічним перебігом хвороби, вагітних.
8. Начальникам міськміжрайонного, міжрайонних та міського Управлінь Держсанепідслужби у Тернопільській області забезпечити:
8.1. Систематичний моніторинг захворюваності на грип та ГРВІ, в першу чергу – в організованих колективах, а також у осіб з тяжким клінічним перебігом хвороби.
8.2. Контроль за своєчасністю проведення обліку та аналізу захворюваності на грип та ГРВІ, повнотою лабораторних досліджень.
8.3. Надання щоденної, щотижневої, інформації про хід виконання цієї постанови до Головного управління Держсанепідслужби області.
8.4. Нагляд за дотриманням санітарно-протиепідемічного режиму та обмежувальних заходів в закладах охорони здоров’я, навчальних закладах.
8.5. Доведення цієї постанови до відома та виконання керівникам всіх відомств, організацій та суб’єктів підприємницької діяльності.
9. Контроль за виконанням даної постанови залишаю за собою.


В.О. Паничев